Manželské etudy po 35 letech

Epizody(6)

Dokumentaristka Helena Třeštíková se po uplynutí dalších několika let vrátila k partnerským párům, které poprvé na kameru zachytila při uzavření manželského svazku. (Česká televize)

Recenze uživatele jizvoun k tomuto seriálu (1)

Manželské etudy po 35 letech (2018)

I po třetí série etud jsem se utvrdil, že paní Třeštíková je pravděpodobně naše nejlepší dokumentaristka. I po tolika letech si dokáže držet vysoce nastavenou laťku, nenásilně vtahuje manželské páry do dalšího a dalšího natáčení a my můžeme vidět, jak se za těch 35 let vlastně změnil jejich život, chování, názory, sny a osudy. Tato série nás zavedla již do přítomnosti a mě by zajímalo(a velmi bych si i přál), kdyby tu ještě paní Třeštíková dokázala natočit stejně dobře řadu další. Tato série je již o poznání pesimističtější, jelikož spousta vztahů se rozpadla nebo drží jen velmi napjatě. Ale je znát, že dlouhá doba, navíc poznamenaná politickými, ekonomickými, sociálními a dalšími změnami, prostě lidi změní. Nikdy jsem to tak krásně neviděl zpracované, jako na tomto dokumentu. Rozhodně tu nechci popisovat jednotlivé páry. To se nehodí, je to dokument a já hodnotím jeho zpracování, což je výborné. I když mi byli někteří nesympatičtí, vážím si jejich odvahy nechat se takto zveřejnit a de facto veřejně pranýřovat. Velice si vážím objektivity paní Třeštíkové a jsem rád, že se do děje nesnažila nijak zásadně zasahovat. ()