Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

(pořad)

V uspěchané moderní době se lidé stále více vracejí k tradičním vyzkoušeným postupům, které umožňují žít i dnes v „bio“ prostředí s respektem vůči přírodě a dopřát si kvalitní domácí potraviny nebo spotřební věci nezatížené umělou chemickou výrobou. Postupy a recepty našich předků budou inspirovat nejen diváky vyznávající moderní ekologický životní styl, well fare, fare trade, ale stále více i „běžného“ občana České republiky. V dokumentárním lifestylovém magazínu bude divácky přístupnou formou ukázáno, jak naši předci dokázali využít všechno, co jim příroda nabízela. Tématem bude například starý způsob chování prasete, jeho šetrné usmrcení a následné využití téměř všech jeho částí nebo tradiční zpracování ovocných pálenek ze slív, hrušek nebo meruněk. Jedním z hlavních témat bude, jak se dá moderní život skloubit s historickou tradicí. Divák se tak třeba dozví, jak si zřídit zahrádku v květináči na balkóně. (Česká televize)

Sfaxia

Dnes po dlouhé době puštěno. Džemík, sirupík, miséčka.....chce se mi zařvat HOVNO, abych to trochu vyvážila. ()

Ruda.neck

Viděl jsem jen část několika dílů, tyto pořady nejsou můj šálek kávy, ale dívat se na to dá, pár zajímavých informací zazní. Co mě ale naštvalo byla moderátorka Tereza Hátleová, a to zejména se svým přístupem k jídlu. Je na ní až moc patrné, že kalorickou stravu zrovna nemusí. To je samozřejmě její věc, ale proč spolu-moderuje takovýto pořad, když jídla připravovaná našimi babičkami byly často kalorické bomby. Když se na ni mám pak dívat, jak se v tom nimrá, bojí se dát cokoli do pusy, např. v díle s různými druhy českých knedlíků, tak přepínám jinam. ()