Reklama

Reklama

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

(pořad)

Obsahy(1)

V uspěchané moderní době se lidé stále více vracejí k tradičním vyzkoušeným postupům, které umožňují žít i dnes v „bio“ prostředí s respektem vůči přírodě a dopřát si kvalitní domácí potraviny nebo spotřební věci nezatížené umělou chemickou výrobou. Postupy a recepty našich předků budou inspirovat nejen diváky vyznávající moderní ekologický životní styl, well fare, fare trade, ale stále více i „běžného“ občana České republiky. V dokumentárním lifestylovém magazínu bude divácky přístupnou formou ukázáno, jak naši předci dokázali využít všechno, co jim příroda nabízela. Tématem bude například starý způsob chování prasete, jeho šetrné usmrcení a následné využití téměř všech jeho částí nebo tradiční zpracování ovocných pálenek ze slív, hrušek nebo meruněk. Jedním z hlavních témat bude, jak se dá moderní život skloubit s historickou tradicí. Divák se tak třeba dozví, jak si zřídit zahrádku v květináči na balkóně. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

sator 

všechny recenze uživatele

Moc sem se těšil ,ale nechápu proč je tak těžké udržet monotematičnost dílů jestli je to o chlebu tak proč tam cpou nakládání zeleniny, další díl voda a pečou tam kapra ach jo ... Za díl zelí chválím bylo to o zelí :-) Kafe, v poho..., pivo ok,sůl,dřevo,brambory,síly zdroj,Roubenka,Koně,Kozy, II.sezona-chleba,Svícení,Stavby, ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

No, sice to bylo o dost lepší než podobné pořady na ČT, natož jinde, leč nevyhnuli se jisté zkratce. Takové lepší info pro ty, kteří o problematice nemají páru. Těšil jsem se na podrobnosti o kvásku, jelikož s domácím chlebem s mojí nejmilejší také pokusujeme, leč nebylo tam ani to co víme, natož nějaké podrobnosti. Vykynuté těsto sice testovali, ale zcela jistě bylo ve výsledku řídké! Zajímalo by mne, jak by to dopadlo, kdyby onen disk rozřízli... No nic, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. V přehledu není uvedená spolumoderátorka! Simona Tancerová je docela šikovná a k tomu docela šik dáma. ()

Reklama

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Na "Babičky" rád koukám, takové přenesení do starých časů, jak se kdysi žilo, pracovalo, jedlo a jak někteří dodržují tradice dodnes. Občas se později témata začínají prolínat. Terka je neskutečně sympatická a jde vidět, že ji samotné natáčení baví, Petr zdárně sekunduje. Nejlepších TOP 5 epizod za mě. 1. řada: Roubenka - dřevo - Boží hod - sůl - pivo. 2. řada: Plavci a vory - krajina - chleba - svícení - víno. 3. řada: Šunka - hruška - jitrnice, tlačenka - dřevěné stavby - buďme zdrávi. 4. řada: Pekáče a povidláky - Bůček a paštika - Knihtisk - Domovar - Hrnečku vař! 5. řada: Golem peče chleba - Medovina z Moravy - Dárek na Vánoce - Pradědečkovo pivo - Jak se bydlelo. 6 řada: Inkoust a koláč - Kouzla se dřevem - Od Semínka ke stromku - Na četnické stanici - V peřinách  ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nedělejme z babiček jen ctnostné a upracované ženy. Taky byly mladé, pěkné, souložily poměrně ve zdravé době, takže zkusme na ně nahlížet jako na ženy, které měly své potřeby. A že vařily, byly manuálně zručné, to už je takový příjemný bonus. Měly tedy pravděpodobně bohatý život, kde nuda byl relativní pojem. Mě by ale zaručeně nudilo šlapat zelí, zavařovat trenky, nakládat ponožky a další. Jasně, přeháním, jenže když tak sleduji tenhle pořad, sám sebe nudí. Petr Pěknic byl celkem fajn nestandardní doktor v Kameňácích, coby moderátor je nudný a nevýrazný. Není to jediný průvodce pořadem, Tereza Hátleová je sice neokoukaná, jenže ani ona to svým projevem nevytrhne. Některé příspěvky jsou fajn, u mě ale převládal pocit zbytečnosti. Nedělní podvečery se dají trávit úplně jinak. Schválně jednou vydržte Poštu pro tebe, hned poté tohle. Mně naběhla představa páru seniorů, který si to rozdával na půdě, když jsem tam šel pro hrábě. Ovšem je to poučný pořad, tak se leckdo nechá poučit. Je to uděláno neškodnou formou, která sice mně osobně nic neříká, to ale neznamená, že by se to divácké kategorii 50+ nemohlo líbit. 4/10 ()

KASUGI 

všechny recenze uživatele

Příjemný pořad, akorát ty recepty někdy... nedávno tam dělali nějaké maso, na něj dali opečené jabko s vaječným žloutkem uprostřed, polili to osmaženým kečupem a posypali mandlema, tak jsem vybuchl smíchy. Manželka: "Čemu se směješ." A já, že mi to připomíná Bláznivou střelu, kde Drebinův parťák na hřišti pije pivo a přikusuje k tomu ledňák, hrozny a dort. ()

Galerie (100)

Reklama

Reklama