poster

Paura nel buio

 • USA

  Hitcher in the Dark

 • USA

  Fear in the Dark

 • USA

  Hitcher 2

Thriller

Itálie / USA, 1989, 90 min

Režie:

Umberto Lenzi

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • pend
  ***

  Italská kopie slavného Stopaře s R.Hauerem.(8.1.2007)

 • Flipnic
  ****

  Překvapivě dobré!! Moc jsem tomu filmu z počátku nevěřil, navíc mi od začátku dost vadil ten typický 80.kový "feeling", ale postupem času jsem si zvykl a film má rozhodně něco do sebe. Je to takový ten tradiční exploiter typu "úchylák unese ženskou, která ho stopne, a celý film ji týrá v karavanu" ... I když děj filmu je vlastně skoro nulový, jedná se jen o dramatický popis toho, co všechno si musí holka vytrpět, tvůrci rozhodně věděli co se stopáží a pořád se něco děje. Tím pádem po hodině už má divák toho týrání sympatické pěkné holky plný brejle a to ho teprve čeká poslední drsné půlhodinové finále! Není to nějaké mega-brutální, ale servítky si ten film rozhodně taky nebere. Ta poslední půlhodina je docela hustá. To lepší, co Lenzi vytvořil ...(8.5.2011)

 • prf.grass
  ***

  Příjemně osmdesátkové, béčkové, skoro až televizní exploitation, které bych estetikou a feelingem zařadil v rámci Lenziho tvorby hned vedle Nightmare Beach (1989) a Primal Rage (1988). Celkem se mi to líbilo, solidně natočeno, místy docela drsné a kruté, ale pro daný žánr mi tu chyběly věrohodnější herecké výkony, charismatičtější záporák, více napětí a psychického teroru. Trošku tu jde vidět, jak Lenzimu na konci kariéry začala docházet šťáva. Jinak ale fajn podívaná. Hodnocení: 70%. P.S.: Rozhodně se nejedná o žádnou kopii Stopaře, film pouze parazituje na jeho názvu. Dějově tyto dva snímky nemají nic společného, ani spolu nijak nesouvisí.(27.8.2019)

 • PetrPan2
  ****

  Pokud máte dceru a bojíte se, když jezdí stopem pusťte jí tento film. Přestane... sice možná začne koktat a pomočovat se ve spaní, ale už stopovat už nebude... Příběh je o mladíkovy, který je jednak trochu mešuge a jednak má poněkud nevyjasněný citový vztah se svou matkou a tak jezdí s karavanem do nějž nabírá stopařky, které zdroguje, spoutá, svlékne, vyfotí a pak přemlouvá zda by s ním nechtěli zůstat (a ony překvapivě nechtějí) načež je zabije... až potká Danielu, která se rozhodně není jen dalším masem na porážku, ale zdatným protivníkem v boji o život. Film má hutnou atmosféru, scénář, který rozhodně nenudí a solidní herecké výkony... jen ten závěr je možná už trochu méně uvěřitelný...(4.4.2008)

 • Campbell
  **

  Lenzi režisér který mě zatím pokaždé překvapil tak tentokrát mě zklamal celkem tvrdě. Tenhle film byl nejlepší posledních 20 minut, kde konečně tomu magorovy totálně rupne. To předtím je pro mě ne zrovna zajímavý pokus o slasher/invasion. První hodina je opravdu silně nezajímavá jak postavama tak tím že si film hraje na víc než na to na co je. Nicméně konec je solidní psycho. Bojuju za to dát 3* ale prostě to nejde i přes výborný konec.(26.12.2014)

 • - Jeden zo štyroch filmov, ktoré natočil Umberto Lenzi pod pseudonymom Humphrey Humbert. (beso74)

 • - Pôvodný pochmúrny záver filmu museli tvorcovia pretočiť na šťastnejší. (beso74)