Hitlerova říše: Poválečný plán (TV seriál)

Hitler's World: The Post War Plan

Nazi Victory: The Post-War Plan

Hitler's Empire: The Post War Plan

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2018, 6x50 min

Dokumentární cyklus mapující poválečné plány i předválečné ideologie třetí říše, které přinesli hodně zajímavých myšlenek i přísnou disciplínu a sledování, které ovšem byly zapomenuty i zastíněny krutostí druhé světové války. Dovolená dostupná pro dělníky, výletní plavby, kulturní představení i zdravý životní styl či olympiáda, to je jen malý výčet z velkého množství informací, které tento cyklus přináší a svým obsahem je i jedinečný, jelikož prezentuje informace které jsou málo známé či dokonce neznáme.(25.4.2018)

Táto dokumentárna séria zachádza trochu ďalej ako iné vojnové dokumenty - už podľa názvu sa vie, že je viacmenej zameraná na to - čo by bolo ak by.. Fakty s obrázkami a výpoveďami z minulosti doplňujú hypotetické, no na druhej strane reálne úvahy (vychádzajúce z faktov), ktoré môžu pôsobiť zbytočne na niekoho kto sa tým nechce zaoberať, keďže k tomu nedošlo. Pravda je však zarážajúca, lebo Adolf H. skutočne takéto plány mal.(21.7.2018)

• Marek1991

Čakal som, že nám tu predstavia ako by svet pod ním mal vyzerať, ale ten čas natiahli samými informáciami, ktoré si už o týždeň nebudem ani pamätať. Ako už bolo spomenuté, veľa balastu.(18.2.2019)

Vcelku zábavné hříčky na téma co by, kdyby. Přímá cesta k Muži z vysokého zámku.(11.9.2018)

• slunicko2

Samý balast a triviality. Relevantní zajímavé informace či záběry tvoří tak desetinu díla.(10.1.2019)