Hamad chce urobiť na svojho potenciálneho nového šéfa dojem tým, že mu rozpovie príbeh svojho života, v ktorom okrem neho dôležitú úlohu zohrávajú jeho priatelia a tajomná krásna cudzinka, aj vďaka ktorej bol čoraz hlbšie vtiahnutý do sveta gangov, drog a násilia. S priateľmi však vymyslí duchaplný plán pomsty. Výsledkom je čierna komédia, prinášajúca originálny pohľad na život v modernom Teheráne. (RTVS)

Anderton

Moderná iránska cool gangsterka, prečo nie. Len škoda, že scenár je jeden veľký bordel, v ktorom sa najlepšie vyzná asi len scenárista a režisér v jednej osobe. Každopádne scenáristický zvrat na konci potešil a dodal tak retrospektívnemu rozprávaniu v štýle španielskych trilerov spätne zmysel. Hlavní hrdinovia ale neboli žiadni extra sympaťáci, ak nemáte radi polointeligentov hrajúcich si na vychytralých gangsterov. Pobavila hláška, že keď sa zrušia sankcie, konečne sa zase na uliciach objavia feťáci a bude komu predávať. ()

Autogram

Irán - krajina Peugeotov. A tiež krajina s modernými technológiami, kde sú všetci na fejsbúku a cez fejsbúk aj organizujú krádeže. Mladí žijú rýchly život, potrebujú peniaze, kopu peňazí, a urobia pre to všetko. Nejako takto nám tvorcovia chcú priblížiť moderný Irán v bláznivej mafiánskej komédii formou rozprávania mladého starému. Aby to bolo o niečo zaujímavejsie, rozprávanie nie je v časovom slede udalostí, ale zaujímavejším sa veľmi nestalo. Je na nás, či tomu uveríme, alebo to budeme brať len ako paródiu skutočného života v Iráne. –––– V krajine s mnohými zlodejmi je dobré byť zlodejom. ()