Fantasy dobrodružný film Mortal vypráví příběh o mladém muži, který objevuje, že má zvláštní schopnosti podobné bohu, které jsou založeny na norské mytologii. (FiRST)

Accuphose

Jedna hvězda za efekty, jinak ostatní beru za naprosto promrhanej potenciál a odfláknutej scénář. O akceschopnosti norských jednotek slouží Breivikův případ a pokud si někdo myslí, třeba jako Ve vlaku do Pusanu, že zombie jsou rychlejší jak korejskej vlak, tak maximálně severokorejskej, s vůdcem na palubě.... Chápu, že do toho dali prachy Američani, tak si zase chtěli zahrát na pupek svěrta, ale oni si chudáčci ani neumí proadit s bezďákama na chodnících před budovama s miliardovou hodnotou (která tímto rychle klesá že). A boháči se stěhujou.... ()

Pavlis.xxx

Čekal jsem víc, když jsem koukal na hodnocení, ale přišlo docela zklamání. Nápad sice dobrej, ale to provedení, herecké výkony a prostě všechno bylo hrozný. Efekty dejme tomu dobrej béčkovej film, ale zbytek fakt nééé. Amíci nezklamali.. Dal bych 3, ale první polovinu jsem usínal a konec taky neoslnil.. Škoda. ()

PMU

Moc hezké po vizuální stránce. Scénář místy přiblblý. Hlavní hrdina mohl být větší sympoš. Nádherné severské scenérie. Ale jistě stojí za čumendu. Poctivé 3 hvězdy. Konec překvapí. ()

Simir.ma

Musím uznat, ze André Øvredal zde ukázal, že severské filmy stojí za shlédnutí, neboť novodobý Thor mě velmi hezký potěšil. Lovec trolů, kterého jsme také již mohli vidět spolu s tímhle snímkem dokazuje, že Øvredal je na správném místě. Sám o sobě miluji severskou krajinu, hlavně Norsko, kdy i to pro mě hraje prim. Krásně propletena je zde severská mytologie s dnešním moderním světěm, přičemž ani tak příběh není daleko od toho, jak by to skutečně dopadlo, kdyby se někdo takový objevil v dnešním skutečném světě. Změny počasí spojené s měnící se náladou samotného hlavního (ne)hrdiny, jsou mistrovským dílem. Závěr mě trochu sice mrzí, ale jako zakončení i tak výborné. Za mě pět hvězd. ()

Norrek

Hodně příjemné překvapení. Podobně jako Lovec trolů i zde nás poutají krásné záběry na neokoukanou severskou přírodu. I přes zjevně menší rozpočet se tu povedl fajnový origin, který nejede v zajetých halyvůdských kolejích a je tolik jiný. Je to osvěžující, dostat neco trochu jiného, než jsou omalovánky Marvelu, které sice v roce 2009 bavily, ale dneska se mi z nich spouští krev z nosu a tik v oku. Pokud bych tady měl něco vytknout, pak to jsou občasné wtf scény, které jsou jak ✊ na oko a nedávají prostě smysl ()