Lovesong (festivalový název)

Romantický / Drama

USA, 2016, 84 min

So-yong Kim
  • kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se tváří, jako že chce sdělovat něco důležitého, že láska má mnoho podob, ale prostě je to jen o tom, že se člověk zamiluje do někoho, do koho by se zamilovat neměl, ten druhý mu to ani pořádně nevrací, ale on za ním jde jako pejsek. Film je prostě jen jedna velká póza, která je o ničem.(18.5.2017)

Lovesong je film o dvou ženách, které se rozhodnou nemít milostný vztah. Tolik v kostce. Hodnocení naznačuje, že tohle něžné drama o nenaplněných citech si (zatím) nenašlo mezi uživateli CSFD své publikum, což je škoda, protože Lovesong je jedním z nejlepších filmů, jaké jsem v letošním roce viděl. Ústřední motiv je starý, jako indie žánr sám. Staří přátelé se po letech setkávají a nevyřčené emoce probublají na povrch. Kolik takových už tu bylo? Jenomže Riley Keough a Jena Malone jsou ve svých rolích nádherně přirozené, dialogy jsou výborně napsané, kamera je krásná a pozoruhodně „všímavá“ a celková atmosféra filmu je vynikající. Lovesong působí tak autenticky mimo jiné díky tomu, že ve filmu chybí vysloveně záporná postava. Trpělivý divák tenhle „film s dobrým srdcem“ ocení.(21.11.2017)

• johnny01

O nějakém sblížení mezi Sarah a Mindy nemůže být řeči, jsou to prostě dvě kamarádky. Film se sice snaží působit, že jde o lesbický vztah, ale „zápletka“ je velmi neoriginální (stejně tak místo Mindy mohl být muž). Zjevně tomu chybí aspoň trochu vášně, obě jsou zahrány odosobněle. Chybí i příběh, skoro to vypadá jako domácí videa z výletů a svatby… Některé dialogy jsou pak až trapné (přiznání nad lahví vína, vtipy na svatbě). Vyzdvihnout lze dobře vykreslenou atmosféru samoty v první části a celkově venkovní prostředí.(1.4.2017)

Nebejt voiceoveru jak od producentů Blade runnera a zbytečnějch vysvětlujících titulků jako o tři roky později, koho to zajímá, vřuť dyť tam dali děcko co roste, nebo to změní význam když to bude o tři roky a dva měsíce? Jinak je to velice povedenej snímek, jakkoliv stojí scéna na konci v lese za starou belu, vůbec nenavazuje na předchozí toned down styl - jak kdyby naráz přešli do Bergmanova snu a začalo sezení u existenciálního psychologa. Nevim jesli je to nějaká nemoc producentů nebo autocenzura podle hollywoodu, kdo ví. Škoda, bylo by to jinak 4-5 hvězd.(28.3.2020)

Nádherný snímek o jednom (více než) přátelství mezi dvěma kamarádkami. Jena Malone je jako princezna indie snímků. Mám ji ráda a s každým zhlédnutým snímkem nechápu, proč tato talentovaná, zajímavá dívka nestojí vedle těch největších Hollywoodských hvězd. Možná právě proto, že ona nepotřebuje být jednou z nich. Drží se jakoby bokem od toho pozlátka a objevuje se ve snímcích, které nestojí na velkých rozpočtech a velkých jménech, ale dokážou oslovit stejně. Riley Keough se mi začíná velmi líbit. Po American Honey zde předvedla zcela jinou roli a zaujala mě:)(27.5.2018)