poster

The Amputee

Krátkometrážní / Experimentální

USA, 1974, 5 min

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch

Producenti:

David Lynch
(další profese)
 • H34D
  *

  Mrzí mě, že ve srovnání s Lynchovou prvotinou, působí jeho čtvrté dílo jako naprosto amatérský, studentský počin, bez nápadu, atmosféry, či zajímavosti. Hodnotím originální 9 minutovou verzi, kde Lynch ukazuje 2x to samé, jen s jednou menší změnou (ošetřovatelka) a říkám si, jak nudné a zoufalé tohle bylo a kolik věcí šlo vylepšit... Opravdu nic neříkající ztráta času, kterou z odpadu zachraňuje jen psychoticky tekoucí voda. 1/10(16.6.2009)

 • Fabienne
  **

  Přestože Davida Lynche považuji za nejkontroverznější výplod současného filmu (a já kontroverznost můžu... ;) ), tohle mi nějak uniklo. Absolutně mi nevadí, když Lynch šokuje a to často na hranici snesitelnosti, ale zde jsem postrádala alespoň nepatrný kousek nějakého smyslu. A když to postrádá smysl, což není v Lynchových filmech žádná vzácnost, kde je ta proslulá lynchovská atmosféra? Nebo mi něco uniklo? ....(30.9.2005)

 • Elementál
  *****

  Fíha...řekl bych, že Lynchova krátkometrážní tvorba má značně rozlišné kvality... Six Men Getting Sick mi třeba nedalo vůbec žádný zvláštní pocit....na rozdíl od The Amputee - úžasný, syrový filmeček, jehož atmosféra je velmi velmi podobná Eraserhead (jde poznat, že oba snímky vznikly ve stejnou dobu). Jednoduchá záležitost, umocněná naturalistickým "příběhem" (kontrast mezi téměř intimními myšlenkami ženy a doktorovou prací na amputované noze) a statickou kamerou, která nikdy nezklame .-) btw Uživatel Fanucci: Velmi zajímavý komentář, to mě nenapadlo...(25.9.2008)

 • LordPsycho

  Nehodnotím... ale je to zajímavá podívaná. Je to něco jako v dnešní době takové ty veselé a zlepšující náladu filmečnky na netu. Vlastně je to takový předchůdce morbidnosti...ale to asi ne, že jak již víme, každá vteřina Lynchova filmu něco symbolizuje a tohle asi také, napadá mě jen nějaké vnitřní drama v člověku...(19.6.2008)

 • dobytek
  odpad!

  Jestli se tohle někomu skutečně líbí, tak mu doporučuju navštívit třeba stránky typu Rozzlobení muži. Tam se daj najít lidi s amputovanejma nohama, rukama, těla bez hlavy, lidi rozjetý vlakem a podobný záležitosti. Teď jenom nevim, jestli se mi chce víc blejt z toho videa a nebo z faktu, že někdo je schopen tomuto hnusu udělit 5 hvězdiček a ještě napsat, že se mu to líbí.(3.11.2007)

 • - Lynchův kamarád měl otestovat několik cívek surového filmového materiálu a Lynch ho přemluvil, aby to mohl režírovat. Když se potom činovníci AFI shromáždili v promítacím sále a viděli ženu s amputovanýma nohama, jak sedí na židli a píše dopis, jeden z nich zvolal: "V tom může mít prsty jedině Lynch!"
  (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)

 • - Krátkometrážní experiment byl natočen ve spolupráci s kameramanem Frederickem Elmesem, a to také za účelem otestování kvality tehdejší filmové techniky. (Abes)

 • - V roku 1973 David Lynch už asi rok točil film Eraserhead. V tej dobe mu došli peniaze. Pre neho to bolo veľmi depresívne obdobie. Lynch dostal nápad, ako z tejto situácie psychicky vyviaznuť a tak natočil snímok The Amputee. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace