Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Broken Hearted

(TV film)
Drama / Hudební / Experimentální
USA, 1990, 50 min

Poté, co ženu opustí milý, její ztýranou myslí letí sen všech zlomených srdcí... Psychedelickým muzikálem nás provází zádumčivé tóny Angela Badalamentiho, subtilní texty Davida Lynche a magicky něžný hlas Julee Cruise. (Morien)

lukasd

Těžko se to hodnotí. Jako film to nefunguje úpně stoprocentně, ale v divadle to musel být úžasný zážitek. Každopádně hudba Angela Badalamentiho je vynikající. ()

Biopler

Zo začiatku milá pripomienka na Wild at Heart, potom obrazovo strašná nuda. Na počúvanie speváčky treba mať zaiste náladu. Lynchovina to doopravdy nie je, nedostalo ma to, skôr som zaspával. ()

rivah

Telefonát muže a ženy s následujícími twinpeakovskými fantaziemi a zpěvem blondýnky ve světlých šatech. ()

pepino

Připadal jsem si jak na tripu. Vážně hodně avantgardní muzikál. Přece jenom dám radši přednost klasice. Ale originalitu tomu vzít nemůžu. ()

pan.zden

Nie je nad to zacat novy kalendarny rok s Lynchovym filmom. Pooslavove depresie vystriedaju depresie Lynchovske, ktore byvaju ovela tazivejsie a mavaju trvalejsie nasledky :) Novorodenci visiaci vo fabrike na lanach, kreatura s rohami (jelen ?!?) stiahnuta z koze a do toho neskutocna hudba v style radiatorovej pesnicky In heaven... z ineho Lynchovho filmu, Mazacia hlava. A kedze sa cely dej odohrava vo fabrike, tak to vsetko je podfarbene sirenami, bruskami, pilami, proste nastrojmi a zvukmi ako z tej najspravnejsej fabriky...Hmm, co viac dodat. Snad len Stastny a industrialny Novy rok :) ()

ozzman111

geniálne spojenie scény, hudby a obrazu. Už stačí pridať len štipku úchylnosti a šialenosti. Výsledok ? David Lynch's Idustrial Symphony No. 1 ()

Eddie003

Úvodem bych chtěl zmínit, že Julee Cruise má hlas jako anděl - přestože jsem anděla ještě nikdy neslyšel, a někdo může dokonce pochybovat o jejich existenci; každopádně bych toto přirovnání dále nerozebíral a patřičné kacíře odkázal na film City of Angels;). Hudba je dokonalá a děj, korigovaný taktovkou Davida Lynche ji bezchybně doplňuje. Nebo je tomu snad naopak? Hlavní je, že psychicky narušený divák se dobře baví. Já se bavil nadmíru dobře. ()