Rolling Stones - Hearts for Prague

(TV film)

Dokument mapuje vztah členů kapely k České republice a symbolicky vyobrazuje vývoj situace v naší zemi od roku 1962, kdy kapela vznikla, až po aktuální dění... Rolling Stones se po osmadvaceti letech od svého prvního českého koncertu opět valí do Prahy. Jejich vystoupení v naší zemi bývají velkou událostí nejen pro návštěvníky, ale i pro členy kapely samotné, kteří neskrývají vřelý vztah k České republice. Letošní návštěva má, podobně jako v roce 1990, potenciál dosáhnout širšího společenského významu. Tentokrát totiž Rolling Stones přijíždějí k výročí sta let od založení státu, pětasedmdesáti let od narození Micka Jaggera, padesáti let po ruské okupaci… (Česká televize)

rigby

Příjemné vzpomínání... Jen mohlo být delší s více archivními záběry. Takhle to byl opravdu velmi rychlý průlet, reklama na poslední koncert s připomenutím minulosti. ()

sportovec

Po všech stránkách vydařený dokument, který českou havlistickou scénu podává v jejím nejlepším světle. Rolling Stones jsem vždycky cítil jako druhý pól Beatles. A tak když se beatlové rozpadli, byla to i tato nostalgie, která na mně dolehla.  Praha si evokovala, nic o tom netušíc, kulturní prvorepublikovou realitu, ve které velkou výzvou byli, pokud se nepletu, ruští Alexandrovci. Masarykův stadion, dějiště nezapomenutelného 10. všesokolského sletu, který světu demonstroval připravenost Československa vzdorovat nacistickému úchvatu; pro osudové selhání západních demokracií k tomu ale došlo až o sedm let později. I to je strahovský genius loci. ()

Marze

Na koncertu na Letné jsem byl. Informacemi nabitý trochu nostalgický dokument.To jsem nevěděl, že v Brně se říká Roulini a v Praze Stouni jak říká v závěru Bolek Polívka. ()