Ochránce

(TV seriál)
  • Turecko Hakan: Muhafiz (více)
Akční / Fantasy / Sci-Fi
Turecko, (2018–2020), 23 h 8 min (Minutáž: 31–51 min)

Tvůrci:

Binnur Karaevli

Předloha:

Nilüfer İpek Gökdel (kniha)

Çagatay Ulusoy, Ayça Aysin Turan, Mehmet Kurtuluş, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Cem Yiğit Üzümoğlu, Cihat Süvarioğlu, Yurdaer Okur, (více)

Série(4) / Epizody(32)

Trailer

xxxLussyxxx

Perfektně propracované. Od první série až po tu poslední. Dokonce mi ukápla na koci slza, že už to končí, protože to bylo opravdu skvělé a to seriály s takovou tématikou vůbec nesleduji. Náhodou to na mě vykouklo na netflixu a říkala jsem si, že to bude pěkná blbost, ale trošku mě to bavilo a já najednou zírala, že jsem u toho proseděla celý den a jsem skoro u konce první série. Myslela jsem si, že další serie budou už nic moc, ale ne, líbili se mi úplně všechny a nejvíce asi ta poslední, protože v ní se všechno vyřešilo a já se nestačila divit, jak to všechno nakonec bylo. Opravdu smekám jak před autory, tak i před herci. Cagatay je neuvěřitelně talentovaný. ()

Gogo333

Z popisu to vypadalo slušně, bohužel v reálu příběhově nic zvláštního. Leyla pěkná, ale to je asi tak vše. ()

BFG2000

Naprosto perfektní seriál, kterému vůbec nic nechybí. Pro mě asi turecká prvotina a tedy klobouk dolů. Ve všech ohledech mnohem lepší, než kterýkoli americký bratříček. Perfektní herecké výkony v čele s Çagatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık a v neposlední řadě také Funda Eryiğit. Zajímavá kamera, neokoukané lokace, dobře padnoucí hudba a hlavně, od začátku do konce promyšlený příběh, který má stále náskok před divákem. Vše do sebe skvěle zapadá a poslední dva díly jsou doslova slastí a odměnou divákovy. Nechybí hrdinové, nepříjemní padouši, akce, napětí, nějaký ten vtip. Dokonce nechybí ani drama, silně emoční scény a často doslova i překvapivé, leč potěšující gore scény. Chvíli to působí jako pohádka pro děti a vzápětí vidíte chlapa, jak mu z krční tepny stříká krev. K tomu často i peprný slovník. Turci a ani Netflix se toho nebojí a je to jen dobře. Tyto prvky nejsou seriálem nikterak zneužívány, nýbrž jsou velmi vhodně a trefně použity.  Vůbec se toho nebojte a nenechte se odradit trochu zmateným začátkem. Ono to fakt začne jako naivní pohádka, ale končí to jako epická rozmáchlá věc. Fakt není co vytknout. Jen tak dál! ()

rasttea

Nad očekávání kvalitní. Takový pohádkový příběh, který udrží pozornost po celou dobu. Rychle děj utíká, nikdy jsem neměla pocit, že něco časově pokulhává. Možná tomu pomohl i fakt, že díly mají kolem půl hodiny, max do 40ti minut. Kamera dobrý, soundtrack skvělý, některé nápady jsou střihově až dech beroucí. Herecké výkony kvalitní, uvěřitelné a intenzivní. Konečně jsem se dočkala rozvíjení postav a nečekaného obratu v ději. Nejvíce jsem si užívala doporučení a životní zkušenosti, které předával Mr Erman Hakanovi. Nebyly jen klišé v rámci seriálu, ale kvalitní rady i pro reálný život. ()

misa_laska

Příjemný fantasy seriál, v podstatě klasická Netflix forma, asi byste ani nepoznali, že se jedná o tureckou produkci. Seriál má málo dílů a udrží pozornost diváka. Příběh do sebe zapadá. Spoiler - jediné co se mi "nelíbilo" , že se Hakan tak snadno znovu zamilovával do dalších postav. Přeci jen mám radši ty pohádky o jedné lásce až za hrob. Ale seriál mě vůbec nezklamal a po shlédnutí Ulusoye v Icerde to byla jasná volba. ()