Beastie Boys: No Sleep Till Brooklyn

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1986, 4:46 min

No Sleep Till Brooklyn je v pořadí šestým singlem z debutového alba Beastie Boys nazvaného Licenced to Ill. Komediálně laděný klip si bere na paškál estetiku a klišé glam rockových kapel 80. let. Samotná skladba produkovaná věhlasným Rickem Rubinem však má výrazné rockové prvky reprezentované především sóly kytaristy metalových Slayer Kerryho Kinga, který se v klipu také krátce objeví. (J.Connor)

corpsy

Zabávať sa treba. Paródia na glam metal a ich fanúšikov, pričom to nevyzerá vôbec strojene. Snáď len trochu lacne. ()

MM_Ramone

Pieseň "No Sleep Till Brooklyn" je v poradí ôsma skladba z prvého, debutového, štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Beastie Boys. Album nesie názov "Licensed to Ill". Vyšiel pätnásteho novembra roku 1986 pod značkou vydavateľstva Def Jam Columbia. Ku songu "No Sleep Till Brooklyn" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Čo to je? Kurva, čo toto je?! Hučí to ako nadupaná rocková muzika a vokálny prejav je v štýle old schoolového rapu. A čuduj sa mi svete, nie sú tam žiadni negri. Akurát to traja mladí, coolovi týpkovia so židovskými koreňmi (Mike D., Adam Horovitz, Adam Yauch) roztočili na maximum. Ešte raz sa pýtam, že čo to je?! No čo do piči? Predsa starí dobrí Beastie Boys! This is The Beastie Boys!!! Klip je natočený v klasickom americkom štýle osemdesiatych rokov minulého storočia. Nečierny hip hop, jude rap! Bestie Boys!!! Gitarové sólo im zahral sám Kerry King z thrash metalovej kapely Slayer. "No Sleep Till Brooklyn". **** ()

• Skladba byla použita pro WWE zápasníka Nunzia. (TommyZR)