Města zločinu (TV seriál)

Dokumentární

Francie, 2017, 5x52 min

Viděl jsem díl o New Orleans a pustím si další. Vidíme "No go" zóny, stav anomie...Měli by shlédnout všichni multikulturalisté, sluníčkáři a velkoměstští intelektuálové pejorativně označovaní jako Pražská kavárna.(12.7.2018)

Téma je nejspíš depresivní a smutné ale dokument zaslouží uznání za citlivost a přemýšlivost...Detroit.,New Orleans,(4.8.2018)

Tohle by mel videt kazdy slunickar, ktery chce porad nekoho zachranovat… Ac to muze znit rasisticky, cernosi jsou v prumeru strasne hloupi a podle toho to taky tak vypada. Mozna bych uvital pestrejsi paletu mest, jinak se jedna o velmi zajimavy dokument, ktery jsem se zajmem sledoval.(19.8.2018)

Parádna doku séria. Vedel som, že v amerických veľkomestách je to s kriminalitou černochov zlé, no netušil som, že je to až takéto strašné. Toto je problém, ktorý sa bude v budúcnosti len a len stupňovať a nemyslím si, že by bolo v niekoho silách tomu nejako zabrániť. Pri súčasnom smerovaní politiky určite nie. 85 %!!(22.9.2018)

Amerika z té odpudivějšíí stránky: OAKLAND - díl zaměřený na boj proti prostituci zejména teenagerů. Trochu sporné jsou policejní akce provokace ( které jsou v ČR zakázané ), kdy se policajtka vydává za mladičkou prostitutku a klienty jednotka chytá jak mouchy. DETROIT - skvělá ukázka , jak to vypadá, když se zhroutí ekonomika místa, které prosperovalo. Propad města ( útěk obyvatel, zločinnost, drogy) je skvěle ilustrovaný na ceně nemovitostí - rezidence se zahradou za 90.000 dolarů. CHICAGO - opačný vývoj než Detroit. město historicky plné zločinu, kde se centrum čistí od gangů investicemi a občanskou aktivitou. Tenhle díl má plus, že štáb se dostal přímo mezi členy gangu. KAPSKÉ MĚSTO - mimoamerický díl, který si reportéři usnadnili tím, že celý díl jen doprovázejí místní policisty a nesnáží se o vlastní investigaci, ikdyž pokoušet se proniknout do kriminálního prostředí v JARu by asi bylo až moc vo hubu.(4.8.2018)