Vítejte v Sodomě (festivalový název)

• Rakousko

Welcome to Sodom

Welcome to Sodom

Vitajte v Sodome

(festivalový název)

Dokumentární

Rakousko, 2018, 90 min

No zas taková pecka to není, navíc tahle konkrétní skládka má asi 300x300m, ono je to patrné i ze záběrů, že tam jsou vidět stejné věci z různých úhlů. Vyvážet toxický odpad (to elektroodpad je) z EU už je dávno zakázané. Takže řeči tohle přivezl bratranec z EU jsou mimo. Je to na místě bývalého slumu, který byl dávno zlikvidován. A tuhle konkrétní skládku řeší přímo to město kde ta skládka je, protože znečišťuje ovzduší a asi 400m od ní je například plnírna Coca-Coly. Obyvatelé skládky v převážné většině nejsou Ghaňané, ale lidi kteří přišli z okolních zemí. Každopádně problém odpadů je daleko děsivější než si asi umíme představit. Ale zrovna tohle není ten správný příklad. Nakonec zkuste se podívat na to jak vypadají delty vekých zejména Asijských řek. To je nekonečný proud odpadků do moře. Vizuálně ohnivé scény z vypalování kabelů a pálení plastů je velmi vděčné, ale hlavně je podle mě ten film moc dlouhý. Hodina by mu slušela víc.(1.4.2019)

Skvěle natočený film se závažným tématem.(23.3.2019)

Takhle vypadá „áčkový“ dokument, který stál prachy, úsilí a makala na něm spousta profesionálů. Fantastická kamera. V záběru se pořád něco děje, máte co sledovat i v druhém plánu. Víc eye candy momentů jak v marvelovkách. (Jihlava 2018)(17.1.2019)

Páni, pastva pre oči, bolesť na duši. Z tohoročného Jednoho světa za mňa víťaz.(28.3.2019)

Ohni se mnou pojď jako dokument zahlcený elektroodpadem a prošpikovaný duševními ruinami.(30.5.2019)