Šarmantný zlodej Harry (Milo Gibson) získa oveľa viac, než pôvodne zamýšľal ukradnúť, keď pri pokuse o vlámanie do domu narazí na zúfalú Daisy (Jordan Hinsonová) a začne s ňou vyjednávať. Skôr než dievča urobí najväčšiu chybu svojho života, Harry sa ju pokúsi zachrániť pred sebou samou. Zároveň sa spolu vydajú na bizarnú cestu plnú komických situácií, sebapoznania a lásky. (TV JOJ)

Aljak

Spočiatku ničím zaujímavý film, ktorý vyčnieval akurát tak svojským správaním zlodeja Harryho, ktorý akosi nemá zábrany pred ničím. A od chvíle ako došlo k tragickej konfrontácii Harryho a Daisy, film nabral úplne nové čaro. Táto ironická konverzačka plná sarkazmu a dôvtipu ma jednoducho bavila. Vzájomná iskra medzi postavami, skvelé hlášky plné dôvtipu a rôznych dvojzmyslov, zaujímavé pozadie oboch postáv, a napokon sa zo zdanlivo nenápadné filmu vykľula vcelku vydarená komédia. 4* ()

silentname

"Breaking & Exiting" nakoniec funguje ako celkom dobrá komédia. Máme tu podľa mňa schopnú a vtipnú dvojicu, zaujímavé dialógy a aj situácie, ktoré ma poriadne pobavili. Príbeh je relatívne jednoduchý, no práve vďaka našej ústrednej dvojici to celkom dobre funguje. Pôsobí to bizarne, no súčasne nie úplne neuveriteľne. A je tu niekoľko dobrých dialógov o tom ako spáchať samovraždu. Znie to síce desivo, no reálne to celkom funguje. Koniec je prekvapivý, no rozhodne nie je hlúpy. Myslím si, že to všetko na konci zmysel dostane a pôsobí to všetko pochopiteľne. Keď si film spätne v hlave prehráte, dá to zmysel. Premýšľam čo viac o filme povedať. Možno by ešte stálo za to povedať, že Milo Gibson a Jordan Hinson majú dobrú chémiu. A možno práve vďaka tomu sú schopní tento film utiahnuť. Jazda na motorke je dobrá. "You are going too fast!" "You´re welcome." Ak chcete celkom funkčnú romantickú komédiu so záchranou života a vykradnutím baráku, myslím si, že toto je celkom dobrá voľba. Čeknite si ho a pobavte sa tiež. Hodnotenie: B ()