Roční období na planetě Zemi (TV seriál)

Earth's Great Seasons

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 4x50 min

Myslíte, že kradou jen lidé? Krade se všude! A takový čipmank by mohl vyprávět, jak musel vyhánět zloděje, co mu ubíral ze zásob žaludů na zimu. Lososi to nemají jednoduché, medvědi jsou na ně nachystáni. Ale i když jich takový huňáč chytí i třicet za den, nijak jejich populaci neohrozí stejně, jako když si trnucha pochutnává na čerstvě svlečených krabech.Mláďata alkounů musí zvládnout skok z vysokého útesu a doplachtit na mořskou hladinu. Jejich kutálivé dopady by vypadaly komicky, kdyby v záloze nečíhaly lišky.....alkouni tak nemají šanci. Překonávání podzimních překážek v přírodě je rozličné - jeřábi musí přeletět Himálaj, roháč vybojovat samičku a pižmoň si uhájit harém. Podzim nejsou jen pestré barvy, ale fascinující život, připravující se na velikou zkoušku - zimu. Báječná kamera.(23.9.2018)

Díly jsou zaměřeny hlavně na zvířata, jejich sháňka jídla a snaha po páření , pořád dokola. Díl zima poněkud černobílý.(2.10.2018)

4 hvezdy za uzasnou kameru pri rvacce dvou chipmanku, vic jsem zatim nevidel(23.9.2018)