poster

Temná melodie (festivalový název)

 • Indie

  Andhadhun

 • Austrálie

  Andhadhun

 • Kanada

  Andhadhun

 • Nový Zéland

  Andhadhun

 • Velká Británie

  Andhadhun

Thriller / Komedie / Romantický / Mysteriózní

Indie, 2018, 139 min

 • EvilPhoEniX
  ****

  Indie servíruje parádní a inteligentní Thriller jak lusk, který má velmi blízko k Evropské tvorbě. Film má velmi originální příběh o klavíristovi, který předstírá, že je slepý, aby si více vydělal, ale vše se zvrtne když se stane očitým svědkem vraždy, ikdyž pro ostatní vlastně nic neviděl a tak vzniká plejáda nepříjemných situací, kde několikrát půjde hlavnímu hrdinovi o krk. Velmi napínavé, zábavné, dobře zahrané a se slušnou dávkou morbidních a šokujících zvratů ( Kreativita tvůrců je výborná) a dojde i na trochu násilí. Na Indické poměry solidní záležitost, která se obešla i bez tanečků. Doporučuji. 80%(16.5.2019)

 • solisoli
  **

  Toľko zvratov, že bol z toho nakoniec guláš nesymetrických a nepochopiteľných udalostí, ktoré príbehu vnukli úplne nereálny zmysel. No a pointa bola najefektívnejšia. Slepý vidiaci umelec si robí dobrý deň zo spoločnosti ľudí, ktorí mu ponúkli novú šancu v novom prostredí niekde v EU. To asi bude obrovská záhada frašky, že aký zmysel vedie umelca k tomu, aby sa hral na slepca.(27.1.2019)

 • Dudek
  ****

  Treinerův originál jsem neviděl, takže nedokážu posoudit, na kolik dokázal Raghavan nápad obohatit vlastní invencí, ale nevadí. Z hlediska diváckého zážitku je Andhadhun evropskému publiku velmi přístupným filmem a podobně jako Dangal patří ke snímkům z Indie, který by neměla Evropa minout. Filmařsky velmi vyzrálé, což je mimo jiné poznat na prolínání žánrů. Je ale pravda, že tím komediálním přesahem si tvůrci často viditelně umetají cestičku.(8.2.2019)

 • Aljak
  ****

  Takéto ja veru rád. Celý film bol ako nekonečný morský príliv. Keď už mal človek pocit, že už ďalšia vlna nepríde, tak za pár momentov prišla ďalšia a ešte väčšia. Dej sa každou chvíľou poriadne zamotával a komplikoval mnohými zhodami náhod, ktoré poháňali príbeh stále vpred. Aj keď sa mi film páčil, tak tých náhod a zlomov tu bolo predsa len príliš, ale aspoň tu bol zachovaný logický rámec s trpkou príchuťou tragikomédie vytvorenej na typických ľudských vlastnostiach (manipulácia, chamtivosť, alibizmus, klamstvo). Ale inak celkom dobrá vec, ktorú by som sa nebál odporučiť.(28.12.2018)

 • rikitiki
  ****

  Film, kterému se nedá věřit ani slovo. Je tam sice jedna varovná scéna, ale krátká a tak podivná, že ji divák snad automaticky vyřadí z paměti jako nepatřičnou. Bavily mě ty neustálé zvraty, kdy se nedalo čekat, co bude dál a kdo koho zradí. Kromě toho, že každý každého a mnohonásobně. Indická lady McBeth byla vpravdě ďábelská a dokázala chladnokrevně improvizovat i pod obrovským tlakem. SHRNUTÍ: Když vám někdo jednou zalže, můžete se vsadit, že vám zalže i podruhé.(25.1.2019)