Temná melodie

(festivalový název)
  • Indie Andhadhun (více)

Slepota prý klavíristovi Akashovi (Ayushmann Khurrana) umožňuje lépe se soustředit na hudbu, kterou miluje. Mladík chce letět do Londýna, aby se mohl zúčastnit soutěže pro talentované muzikanty. Peníze na cestu se snaží vydělat hraním v restauraci, kde si ho slavný herec Pramod Sinha (Anil Dhawan) objedná na soukromý koncert, který chce dát jako dárek své manželce Simi (Tabu) k výročí sňatku. Příchodem do hercova bytu se Akash dostane do víru událostí, při kterých mu půjde o život. (rikitiki)

rikitiki

Film, kterému se nedá věřit ani slovo. Je tam sice jedna varovná scéna, ale krátká a tak podivná, že ji divák snad automaticky vyřadí z paměti jako nepatřičnou. Bavily mě ty neustálé zvraty, kdy se nedalo čekat, co bude dál a kdo koho zradí. Kromě toho, že každý každého a mnohonásobně. Indická lady McBeth byla vpravdě ďábelská a dokázala chladnokrevně improvizovat i pod obrovským tlakem. SHRNUTÍ: Když vám někdo jednou zalže, můžete se vsadit, že vám zalže i podruhé. ()

Dudek

Treinerův originál jsem neviděl, takže nedokážu posoudit, na kolik dokázal Raghavan nápad obohatit vlastní invencí, ale nevadí. Z hlediska diváckého zážitku je Andhadhun evropskému publiku velmi přístupným filmem a podobně jako Dangal patří ke snímkům z Indie, který by neměla Evropa minout. Filmařsky velmi vyzrálé, což je mimo jiné poznat na prolínání žánrů. Je ale pravda, že tím komediálním přesahem si tvůrci často viditelně umetají cestičku. ()

Aljak

Takéto ja veru rád. Celý film bol ako nekonečný morský príliv. Keď už mal človek pocit, že už ďalšia vlna nepríde, tak za pár momentov prišla ďalšia a ešte väčšia. Dej sa každou chvíľou poriadne zamotával a komplikoval mnohými zhodami náhod, ktoré poháňali príbeh stále vpred. Aj keď sa mi film páčil, tak tých náhod a zlomov tu bolo predsa len príliš, ale aspoň tu bol zachovaný logický rámec s trpkou príchuťou tragikomédie vytvorenej na typických ľudských vlastnostiach (manipulácia, chamtivosť, alibizmus, klamstvo). Ale inak celkom dobrá vec, ktorú by som sa nebál odporučiť. ()

EvilPhoEniX

Indie servíruje parádní a inteligentní Thriller jak lusk, který má velmi blízko k Evropské tvorbě. Film má velmi originální příběh o klavíristovi, který předstírá, že je slepý, aby si více vydělal, ale vše se zvrtne když se stane očitým svědkem vraždy, ikdyž pro ostatní vlastně nic neviděl a tak vzniká plejáda nepříjemných situací, kde několikrát půjde hlavnímu hrdinovi o krk. Velmi napínavé, zábavné, dobře zahrané a se slušnou dávkou morbidních a šokujících zvratů ( Kreativita tvůrců je výborná) a dojde i na trochu násilí. Na Indické poměry solidní záležitost, která se obešla i bez tanečků. Doporučuji. 80% ()

Andrea1717

Film začína ako čistá romantika až do prvého okamihu prekvapenia, potom sa deje jedna vec za druhou až do konca filmu. Hudba pekná, ale tanečných čísiel sa nedočkáte, ani by sa sem veľmi nehodili. Podivný príbeh slepého klaviristu Akasha, to je zhrnutie do jednej vety, ťažko povedať viac a neprezradiť nič čo by ostatným pokazilo zážitok z filmu. Pocit z filmu mám skvelý, je to zaujímavé, nečakané zlomy a rozuzlenia, ktoré vzápätí nie sú pravdou. ()

• Název filmu v překladu znamená „bezohledný – neúnavný“. (Stoka)
  • Film se měl původně jmenovat „The Piano Player“, ale později bylo změněno na Andhadhun, protože nikdo nechtěl mít anglický titul. (Stoka)
  • Khurrana označil roli v tomto filmu za nejnáročnější ve své kariéře. (Stoka)