Temná melodie

(festivalový název)
  • Indie Andhadhun (více)

VOD (1)

Slepota prý klavíristovi Akashovi (Ayushmann Khurrana) umožňuje lépe se soustředit na hudbu, kterou miluje. Mladík chce letět do Londýna, aby se mohl zúčastnit soutěže pro talentované muzikanty. Peníze na cestu se snaží vydělat hraním v restauraci, kde si ho slavný herec Pramod Sinha (Anil Dhawan) objedná na soukromý koncert, který chce dát jako dárek své manželce Simi (Tabu) k výročí sňatku. Příchodem do hercova bytu se Akash dostane do víru událostí, při kterých mu půjde o život. (rikitiki)

mullerad

Veľmi zaujímavý počin. Thriller so zaujímavými prvkami, nápadité, prvá polovica bola u mňa za 5 hviezd, potom sa film začal veľmi "strapatiť" a zamotávať. Koniec tak isto nečakaný, nepredvídateľný (len trochu) a na konci sme nevideli Londýn ale Kraków. Skrátiť druhú polovicu a je to za plný počet. Rozodne odporúčam pozrieť. ()

Aljak

Takéto ja veru rád. Celý film bol ako nekonečný morský príliv. Keď už mal človek pocit, že už ďalšia vlna nepríde, tak za pár momentov prišla ďalšia a ešte väčšia. Dej sa každou chvíľou poriadne zamotával a komplikoval mnohými zhodami náhod, ktoré poháňali príbeh stále vpred. Aj keď sa mi film páčil, tak tých náhod a zlomov tu bolo predsa len príliš, ale aspoň tu bol zachovaný logický rámec s trpkou príchuťou tragikomédie vytvorenej na typických ľudských vlastnostiach (manipulácia, chamtivosť, alibizmus, klamstvo). Ale inak celkom dobrá vec, ktorú by som sa nebál odporučiť. ()

Andrea1717

Film začína ako čistá romantika až do prvého okamihu prekvapenia, potom sa deje jedna vec za druhou až do konca filmu. Hudba pekná, ale tanečných čísiel sa nedočkáte, ani by sa sem veľmi nehodili. Podivný príbeh slepého klaviristu Akasha, to je zhrnutie do jednej vety, ťažko povedať viac a neprezradiť nič čo by ostatným pokazilo zážitok z filmu. Pocit z filmu mám skvelý, je to zaujímavé, nečakané zlomy a rozuzlenia, ktoré vzápätí nie sú pravdou. ()

EvilPhoEniX

Indie servíruje parádní a inteligentní Thriller jak lusk, který má velmi blízko k Evropské tvorbě. Film má velmi originální příběh o klavíristovi, který předstírá, že je slepý, aby si více vydělal, ale vše se zvrtne když se stane očitým svědkem vraždy, ikdyž pro ostatní vlastně nic neviděl a tak vzniká plejáda nepříjemných situací, kde několikrát půjde hlavnímu hrdinovi o krk. Velmi napínavé, zábavné, dobře zahrané a se slušnou dávkou morbidních a šokujících zvratů ( Kreativita tvůrců je výborná) a dojde i na trochu násilí. Na Indické poměry solidní záležitost, která se obešla i bez tanečků. Doporučuji. 80% ()

solisoli

Toľko zvratov, že bol z toho nakoniec guláš nesymetrických a nepochopiteľných udalostí, ktoré príbehu vnukli úplne nereálny zmysel. No a pointa bola najefektívnejšia. Slepý vidiaci umelec si robí dobrý deň zo spoločnosti ľudí, ktorí mu ponúkli novú šancu v novom prostredí niekde v EU. To asi bude obrovská záhada frašky, že aký zmysel vedie umelca k tomu, aby sa hral na slepca. ()

• Film je inspirován filmem L'accordeur (2010). (ČSFD)
  • Název filmu v překladu znamená „bezohledný – neúnavný“. (ČSFD)
  • Khurrana označil roli v tomto filmu za nejnáročnější ve své kariéře. (ČSFD)