Temná melodie

(festivalový název)
  • Indie Andhadhun (více)

Slepota prý klavíristovi Akashovi (Ayushmann Khurrana) umožňuje lépe se soustředit na hudbu, kterou miluje. Mladík chce letět do Londýna, aby se mohl zúčastnit soutěže pro talentované muzikanty. Peníze na cestu se snaží vydělat hraním v restauraci, kde si ho slavný herec Pramod Sinha (Anil Dhawan) objedná na soukromý koncert, který chce dát jako dárek své manželce Simi (Tabu) k výročí sňatku. Příchodem do hercova bytu se Akash dostane do víru událostí, při kterých mu půjde o život. (rikitiki)

VideneFilmy

Film s pomalším začiatkom, pri ktorom sa človek sem-tam pýta, o čom bude a či ho má vôbec zmysel sledovať. Po zoznámení s postavami však prichádza prvý prekvapivý zvrat a okolnosti nadobúdajú spád, kedy už divák nevie, komu veriť. Vďaka čiernemu humoru odľahčujúcemu vážne situácie sa jedná o netradičné dielo so špecifickým nadhľadom. Situácia, kedy sa Akash prebudí a zistí, že to, čo hrá už nebude len divadlom, je pre mňa emocionálne i spracovaním vrcholom. Keďže film miestami nevie, či chce byť romantickou komédiou alebo thrillerom s "hláškami", dostávame prekvapivé množstvo zvratov, ktoré sú niekedy prekomplikované. Napriek tomu sa dej odvíja pomerne plynulo bez vážnejších kostrbatých miest. Hoci herecké výkony sú vo väčšine prípadov priemerné, Ayushmann Khurrana hrá naplno a cítiť z neho, že jeho príprava začala omnoho skôr, než sa natočila prvá klapka. Za zmienku stojí aj Tabu, ktorá mu primerane "sekunduje". Hudba príjemne dopĺňa dej a umožňuje nám nahliadnuť do aktuálneho prežívania v umelcovom živote. ()

lestatie

Téměř celá první hodina filmu mi přišla k uzoufání nudná. Ve druhé už je nasazené příjemné tempo, příběh odsýpá a získal si i moji pozornost. Některé zvraty a události jsou hnané až do absurdna, ale proč ne. Černý humor zde docela funguje. Bavil mě indický "doktor Mengele". Lepší tři hvězdy. Se zkrácenou stopáží by to možná byly i čtyři. ()