Silencer

• angličtina Your Move (pracovní název)

mdf

Klišé stále dokola.Zabijou vám dceru a vy hledáte vraha a pomstu,tak přinutíte známého,aby ho našel a zabil,ten nechce,tak mu postřelíte ženu a unesete jeho dceru.No a pak to skončí,že jsou všichni mrtví,které zabije ten známí a všichni se na konci omlouvají a milují.Tak tenhle scénář jsem fakt viděl už hodněkrát,no a tady to bylo zase hodně slabé.když u toho budete třeba vařit,nebo příjde návštěva,je to dobrá kulisa. ()

IceQueen

Ani neviem, čím mám začať. Snáď len dôrazným odporúčaním, aby ste si Silencera nepúšťali. Ako sa na obraze objaví Messner, vieme, že jeho postava je strašne drsná. A ako to môžeme vedieť? Lebo drsne chodí, má drsné pohyby, drsne rozpráva, má drsné kerky, drsný účes, drsný pohľad v očiach, drsnú špinu na ksichte a za nechtami a keby nám ho ukázali na záchode, tak by sme zistili, že je drsný skrz naskrz. A komický k tomu a nosí malú bundu. Nič, ale fakt nič, tam nefunguje, vďaka čomu sa paradoxne vytvára priestor pre vznik príležitosti, ako sa skutočne dobre zabaviť. Stačí zmeniť uhol pohľadu. Casting asi robili na odtučňovacej klinike a medzi vyradenými pornoherečkami. Z Dannyho filozofických vložiek mi tiekli slzy (či smiechu alebo hanby, nevedno) a jeho pohľady do neznáma a jednostranné úsmevy odhaľujúce erárny chrup. boli na nezaplatenie. ()

borec999

Istá snaha tu bola cítiť, ale podobne bolo cítiť i že Woodward Jr. proste nemá talent a (tiež) peniaze nato, aby nakrútil niečo lepšie. Aspoň že tí najznámejší z tohto filmu v Silencerovi aj reálne účinkujú a nie sú tu len na pár minút. Johnny Messner ako hlavný klaďas, Trejo ako hlavný záporák, k tomu jednoduchý, miliónkrát videný príbeh a doslova iba zopár akčných scén. Prestrelky s privretým jedným okom ešte ujdú, ale bitky sú otrasné aj na pomery béčkových filmov(dokonca bitka Messnera s Liddellom ašpiruje u mňa na jednu z najhorších bitiek aké som videl). Na tie 2* to vytiahne vizuál a technická stránka (film nevyzerá až tak škaredo ako niektoré béčka) a hlavne duo Messner, Trejo vďaka ktorým je to ako tak sledovateľné. Súhlasím však s používateľom MickeyStuma. Je to málo, a to aj pre fanúšikov Dannyho Treja. Slabé 2* a 25% ()

Morholt

Jestli jsem to dobře pochopil, tak hlavní hrdina pracoval jako mlátička či zabiják pro mafii, ale zároveň měl strašný trauma z toho, že během války střelil nějakýho nevinnýho ručníkáře. Už to samo o sobě mi přišlo trochu na bednu, ale budiž. Přece jenom tady člověk nic promyšlenýho nečeká. Jde o akci, jenže ta byla spíš céčková, než béčková. Přestřelky stály za starou bačkoru a totéž se dá říct i o rvačkách, přičemž ta v bordelu patřila k tomu nejhoršímu, co jsem kdy viděl. Zato drsňáckých póz tu najdete mraky. Ztráta času. 10% ()

MickeyStuma

Důstojník Frank, coby vojenský veterán, odejde do důchodu, aby netrvalo dlouho a byl donucen znovu oprášit své vojenské dovednosti. Musí se postavit proti svému bývalému zaměstnavateli, drogovému bossovi, který ohrozil jeho rodinu. Johnny Messer vs. Danny Trejo. Snímek je dostatečně temný s typickou mexickou atmosférou a drsných hlášek, ale je pomalý a neočekávaně málo akční. Spíše se tak jedná o temný thriller s námětem moc dobře známým, takže snímek jako takový nijak zvlášť nenadchne. Scénář se veze ve značné jednoduchosti a pro matadory takovýchto filmů se stává předvídatelným. Sean Mick se sice snažil do děje nakombinovat psychologii člověka a děsy z minulosti, což se mu vcelku i daří, ale nakonec to spíše vyznívá jako vyžadovaná scenáristická nutnost.To je tak, když je nízký rozpočet, což znamená hodně málo nároků na patřičnost daného žánru. Režisér Timothy Woodward Jn. i tak dokázal po vizuální stránce, z podkladu jaký dostal, něco vymáčknout. Ale bohužel, nejen pro fanoušky Dannyho Treja, je to pořád málo. ()