foto

Said Faraj

  • nar. Libanon

Biografie

Said Faraj je americký herec libanonského původu. Do filmu a herectví se zamiloval po shlédnutí filmové adaptace hry „Les Miserables". V říjnu roku 1983 emigroval do USA, kde získal azyl uprchlíka před válkou trpícím Libanonem. Aby se uživil musel brát i nekvalifikované práce, třeba jako obsluhu ve fast foodu. Nicméně ve volném čase navštěvoval kurzy herectví a workshopy a tato aktivita se mu vyplatila.

K dnešnímu dni /2014/ se objevil v několika úspěšných celovečerních filmech jako např. v mysteriózním romantickém filmu s Patrickem Swayzem a Demi Moore GHOST /1990/, v akčním filmu DARKMAN /1990/ s Liamem Neesonem v hlavní roli, kde ztvárnil vedlejší roli prodavače v samoobsluze. Stejný typ postavy hrál v krimi thrilleru TRUE ROMANCE /1993/, scénáristy Quentina Tarantina a v drama thrilleru BAD INFLUENCE /1990/ s Jamesem Spaderem . V akčním thrilleru THE SIEGE /1998/ v hlavní roli s Denzelem Washingtonem, hrál vedlejší postavu teroristy a v akčním dramatu GREEN ZONE /2010/ režiséra Paula Greengrasse hrál jednu z hlavních postav Seyyeda Hamzeho.

V televizní branži účinkoval v seriálech INTELLIGENCE /2014/, 24 /2001-2010/, lékařském seriálu ER /1994-2009/, krimi seriálu NCIS: L.A. /2009-současnost 2014/ nebo v drama seriálu THE UNIT /2006-2009/ aj. V roce 2012 se jeho producentská společnost Cedar Films LLC, podílela na natáčení krátkého snímku THE AMERICAN FAILURE, který měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes. Faraj film spolurežíroval s Ameenahem Kaplanem a film získal řadu ocenění. Na Action on Film International Film Festival vyhrál film cenu Action on Film Award pro nejlepšího herce a cenu AOF/WAB Award pro mimořádný mužský či ženský herecký výkon za stejný snímek. Na Sarasota Film Festival vyhrál film cenu Excellence in Filmmaking pro nejlepší krátkometrážní snímek.

Said se produkčně podílí na nadcházejících filmech PERMANENT INK, THE RESOLVE a CROSS PURPOSE, vše v sezóně 2014/15. Said Faraj je ženatý s Judith Faraj, se kterou má dvě děti.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky