Poklad z půdy

Reality-TV
Česko, 2018, 45 min

Účinkují:

Jan Rosák (moderátor), Aleš Cibulka

Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení. V každém díle budou odborníci oceňovat 5 starožitností od takzvaně obyčejných lidí, které následně od nich mohou experti-starožitníci koupit v miniaukci. Poznejte historii, poznejte zajímavé příběhy věcí i lidí. A možná díky pořadu zjistíte, že i váš předmět z půdy je ve skutečnosti pokladem! (TV Prima)

Fenix188

Hezký pořad, kde jdou občas vidět opravdu nádherné starožitnosti a umělecká díla. Jen těch retro kousků z dob socialismu by mohlo být méně.. Ale co, rád se na to koukám, 5 hvězdiček. ()

pantom

Docela povedený pořad, ve kterém se čas od času něco dozvím o zajímavých věcech. Pánové Kuře, Jankovský i Urban jsou podle mě vybráni výborně. Pan Rosák je klasik co neurazí. Hvězdu jsem ubral za údernost. Proceduru před samotnou aukcí bych seškrtal a do každého dílu raději přidal dvě tři aukce navíc. Ale jinak se u pořadu bavím. ()

monika.lavri

Někteří jste tady řádně vymaštění, skrze hanění pana Rosáka. Vždy to byl a je profesionál a jako moderátora jsem ho vždy měla ráda. Naopak nechápu, proc se všude strká Háma, Bouček apod., když i Rosák je stále skvělý, až mě vzhledem k jeho věku překvapil. Šíření zde dezinformací o tom, že je to jen nahrané, další výplach mozku že, neustálé za něčím něco hledat a šťourat. Starožitníci jsou fajn, nejraději mám pana Urbana a jediný, kdo mi tam úplně nesedí je jediná žena mezi nimi, někdy je dost protivná. Pořad nás doma baví, díky němu se můj zájem stocil na aukce a okukuji a nakupuji různé poklady. Díky za něj, je to příjemná relaxace. ()

TomQ

Některá hodnocení zde jsou naprosto trapná, nechápu, kde se v lidech bere tolik zášti. Jasně, tenhle typ pořadu se nemusí každému líbit a smysluplné negativní hodnocení beru. Ale když tu někdo napíše leda tak, že je to celé nahrané, účinkující jsou blbci, starožitníci ničemu nerozumí a jedna z nich je škaredá jak noc (tohle není všechno z jednoho komentáře, ale i tak...), tak pak opravdu přece není možné takový názor brát vážně. Mám jednoznačně potvrzeno, že to opravdu je skutečný pořad (proč by taky ne, nahrát tohle s herci by bylo složitější než tam opravdu pustit lidi, kteří chtějí něco prodat). Jediné, co zřejmě trochu přikrášlili je to, že to v TV vypadá, jako by odhadce v úvodní části viděl předmět poprvé až tam. To si myslím, že asi tak nebude, ale i pokud si to můžou připravit předem, tak to nijak neshazuje pořad jako takový (a ostatně - nikdo netvrdí, že to vidí poprvé). Starožitníci v aukci to poprvé zřejmě opravdu vidí až v záběru. A odborníci to jsou, to přece musí uznat každý, kdo OPRAVDU viděl aspoň 10 či 20 dílů. Podívají se a okamžitě poznají (většinou) zemi původu, stáří (styl), materiál atd. A že předměty často mají jen malou hodnotu? No a? To jste vážně čekali, že se mezi lidmi pohybují samé Míšeňské porcelány, zlato a diamanty z 18. století a originály od Emila Filly či Josefa Lady? O to zajímavější pak je, když se tam opravdu něco zajímavého objeví a vydraží za 100 tisíc a víc. ()

freebob

Pořad je určen asi starším divákům,ale mě se docela líbí.Nejsem moc velký příznivec staré veteše a docela se divím,co všechno lidé jsou ochotni sbírat a utrácet zato velké peníze,ale stejně se občas přistihnu pokud mám dost času, že kdykoliv běží v televizi tak nemám problém ho dokoukat a i se něco zajímavého dozvědět.Jan Rosák moderuje skutečně brilantně,jenom ti vetešníci mi přijdou strašně nesympatičtí. ()