Poklad z půdy (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2018, 45 min

Účinkují:

Jan Rosák (mod.)

Pochvala. Mám radost, že je pořad Bades fur rares konecne v Česku!Proti německé verzi mají menší prostor experti, což je škoda, a taky v německé verzi se snaží logicky koupit obchodníci věci levně, malokdy zaplatí odhad, tady se všichni snažili platit co nejvíc což je divné. Co si cením je, že jsou experti reální lidé s letitou praxí. Chvalim Primu za pořad o umění.(18.10.2018)

• ESNYR

Kdybych vyhrabal ty krámy co má tatík na půdě, byl by ze mě milionář, soudě podle toho jaké částky jsou kolikrát ochotní vydat za něco co i v běžném obchodě stojí pár korun a za 3 roky se na to nanesla vrstvíčka prachu. Co mě ale dostalo v jednom díle, byly hodinky - i podle mého totálně slepého oka - které vypadaly moc hezky a očividně už na první pohled byly docela staré a bába na to řekla že nestojí ani za lístek do tramvaje, ale v kterémsi díle před tím odhadla jakousi čmáranici (obraz) která vypadala jak kdyby ji kreslil opilec, na nějakých pár tisíc. Sleduju to jen proto, že mám poslední dobou problémy usnout a jinde ta "kuliusa" k práci představuje 1000x větší peklo než tohle (a upřímě, rádio se fakt nedá poslouchat když vám na kterékoliv stanici 80x za den pouští pořád dokola ty samé písničky) Rosáka je mi líto, ale zase na druhou stranu si přiznejme že za ty peníze co má za natáčení by se každý druhý nechal v klidu ztrapňovat i půl života. 1 hvězda za komické příběhy "osobních věcí a velmi emotivních vztahů k daným předmětům" které si prodávající musí snad vymýšlet přímo na place.(18.6.2019)

• SOLOM.

Ty dvě hvězdy dávám za několik opravdu zajímavých a pěkných starožitností/klenotů, které jsem za těch pár dílů, co jsem viděl, měl možnost spatřit. Pro někoho můžou mít vskutku nedocenitelnou hodnotu, ale to je tak 1-100. Horší už je to s výběrem těch expertů a jednoho vetešníka. Je pěkné, že nám ukážou jejich medailonky, co jsou zač atd…, ale polovina z nich mi je krajně nesympatická a nechápu proč jich tam je tolik…Nic extra a Rosák to nezachrání...(27.8.2019)

Jsem spokojený. Pořad se rozjíždí. Obchodníci i odborníci nejsou herci, ale lidi z praxe takže nejde soudit jejich herecké výkony, ale znalosti. Určitě to pro ně není snadné. A lidi co to prodávají taky nemají konzetrvatoř! Za mne je fajn, že konečně není v televizi jen vaření a jídlo. Pan Rosák je vtipný a posudky odborníků z praxe přece nikoho neurážeji. Znám německou verzi a nevidím rozdíl. Jen snad v tom, že už to běží dlouho a lidi nosí zajímavé věci protože pořad znají.(11.10.2018)

• topi

Další sralalán na poli televizní rádoby reality show, ke které se propůjčil stále více upadající moderátor Rosák. Vetešnickej xindl, kterej vykupuje a hodnotí věci prodávajících je zvolen opravdu tak, aby se divákovi zvedl kufr. Ale i prodávající jsou pečlivě vybráni jako totální volové a blbky. Jak tomu může někdo věřit, že je to opravdové? To má být zřejmě odpověď na americké Mistry zastaváren, ale koncept se minul s účinkem. Další důkaz, kam až se novodobá televizní zábava může posunout. Na samé dno hnoje. Co nám ještě Tv Prima do budoucna připraví a kam se z hnoje posune dál? Radši ani vidět nechci.(1.3.2020)