Poklad z půdy (TV pořad)

Česko, 2018, 45 min

Účinkují:

Jan Rosák (mod.)
  • adaben

Možná jsem měl smůlu, ale ve dvou dílech, které jsem viděl, obchodníci v podstatě vůbec nic nekoupili a většinou také neměli o nic zájem, takže to celé ztrácelo smysl. Jen vedli vtipkující řeči, ale svou funkci moc neplnili. Takže buď jsou špatně vybraní, anebo prostě to mělo být postavené jinak, aby neměli tolik strach o své peníze. Jeden filuta z nich se tam dokonce opakovaně chlubil, že je vlastně rád, že prodávající jeho nabídku odmítl - a přitom byla oproti odhadu odhadce směšná, co dodat... Samotný převzatý námět by nebyl špatný a pro diváky i informačně zajímavý, ale takhle je to prostě o ničem.(25.6.2019)

• SOLOM.

Ty dvě hvězdy dávám za několik opravdu zajímavých a pěkných starožitností/klenotů, které jsem za těch pár dílů, co jsem viděl, měl možnost spatřit. Pro někoho můžou mít vskutku nedocenitelnou hodnotu, ale to je tak 1-100. Horší už je to s výběrem těch expertů a jednoho vetešníka. Je pěkné, že nám ukážou jejich medailonky, co jsou zač atd…, ale polovina z nich mi je krajně nesympatická a nechápu proč jich tam je tolik…Nic extra a Rosák to nezachrání...(27.8.2019)

• Lukoboss

Jelikož nemám rád ani všechny ty americký Války skladů a tomu podobný, bylo dost pravděpodobný, že tohle u mě taky nebude mít úspěch. A měl jsem pravdu. Bohužel, nebo bohudík - to už nechám na každým. Mně přijde hrozný, že se k něčemu takovýmu upsal např. J. Rosák, kterýho mám jinak oblíbenýho z legendárního Riskuj!. No a tak ty přijde nějakej nýmand se "super" zbožím a partičká rádoby odborníků se pře, kdo že dá víc peněz. A vrcholem všeho je, když pak z kapsy vytáhnou tisícovky, aby toho chudáka vyplatili se slovy: "Hlavně si to přepočítejte!". To, aby bylo asi opravdu "vidět", že tam jde o tvrdý háky. Je to hrůza a osobně doufám, že tento pořad nebude mít dlouhýho trvání.(22.10.2018)

Jan Rosák moderovat umí. Víc dokazovat nemusí. Pořad je svoji náplní vcelku zajímavý a když už nemáte večer nic lepšího na práci, Poklad z půdy nemusí být tou nejhorší volbou. Hodnotím po epizodě, kde se dražil obraz Blažíčka a kde paní hodlala nabídnout vázu s odhadem na 5000 Kč, ale před starožitníky ji rozbila. A ano, zasmál jsem se cizímu neštěstí. Jsem totiž také jen člověk. :)(1.11.2019)

Jsem spokojený. Pořad se rozjíždí. Obchodníci i odborníci nejsou herci, ale lidi z praxe takže nejde soudit jejich herecké výkony, ale znalosti. Určitě to pro ně není snadné. A lidi co to prodávají taky nemají konzetrvatoř! Za mne je fajn, že konečně není v televizi jen vaření a jídlo. Pan Rosák je vtipný a posudky odborníků z praxe přece nikoho neurážeji. Znám německou verzi a nevidím rozdíl. Jen snad v tom, že už to běží dlouho a lidi nosí zajímavé věci protože pořad znají.(11.10.2018)