The Evil That Men Do

• Španělsko

El mal que hacen los hombres

Thriller

Španělsko, 2015, 94 min

Ramon Térmens

Daniel Faraldo

Sergi Bartrolí

Daniel Faraldo

Drsný, nepříjemný film, místy neskutečně brutální. A to stačí.(10.7.2018)

Španělé si obhájili své narco teritórium a Ramon to poslal na plátno. Do tyhle hombres acción violenta nečakane vstúpi 10 ročná holčina a o účasť poprosila aj motorovka, aby čo to rozporcovala. Tyto jižanské šplechy miluju.(6.8.2016)

WTF! (nebol som zaťažený trailermi, komentami, len ma proste zaujal názov filmu, na ktorý som na torrentoch naďabil). A ja som si na začiatku myslel, že Santi a Benny robia v nejakom shope pre figuríny, pekne krásne fajnovo do rachoty. Óó-la-lá! Psy ne! God = Dog spell backwards! A kresťania sú zberba!(28.8.2016)

• *CARNIFEX*

Benny je spoločne so svojím partnerom Santiagom, jedným z najväčších dodávateľom drog v okolí. Ktokoľvek sa objaví v blízkosti ich skladu, s čo i len minimálnou predstavou zbohatnutia na ich úkor, nedožije sa rána. Keď sa jedného dňa objaví jeden z neznámych priekupníkov, ktorý prinesie malú, desať ročnú Marínu, pôvodne unesenú kvôli výkupnému, začína vzájomná dôvera vo vzťahu oboch mužov rapídne upadať. Kým by sa jej jeden rád zbavil, v druhom sa ozýva svedomie i súcit zároveň. V sázke sa tak nečakane ocitá nielen vzájomný vzťah dvoch dlhoročných spoločníkov, no najmä celý biznis. Prvá hodina sa napriek krátkej stopáži neskutočne vlečie. V podstate by sa dalo povedať, že sa okrem neustáleho klábosenia absolútne nič nedeje. Človek by povedal, že aspoň z pohľadu tých vzťahov bude dochádzať k nejakému tomu vyhroteniu či dramatu, bohužiaľ, ani v tomto prípade, "kde nič tu nič". Na postery je motorovka. Kto by ju rád videl viac ako len jeden krát v akcii (aj keď kurva solídne), nech si pustí Texaský Masaker, lebo tá je iba bohapustou dekoráciou. Jediným kladom sa tak stáva kvalita spracovania. No pekná kamera ani z ďaleka nezaručí zážitok, ktorý by si divák od thrilleru zrovna sľuboval. Bieda, a ja môžem opäť smelo skonštatovať, že som sa dal opäť raz pekne ojebם - 50%(26.8.2016)