Arcade Fire: The Reflektor Tapes

Kahlil Joseph

Win Butler

Zvuk:

Simon Hill

Naživo my přijdou ty písničky lepší než na albu.(8.12.2015)

• SeanLSD

Ani náhodou nejde o to, že mám ostatné albumy AF radšej ako Reflektor, ale o to, že REFLEKTOR TAPES je prinajlepšom povrchná, zle natočená a príšerne postrihaná pohľadnica z Haiti a zopár koncertov, a prinajhoršom neznesiteľný vizuálny bordel bez zmyslu a koncepcie, ktorý nič nepovie ani nepoteší, a ktorý zdiaľky od úplného odpadu zachraňuje iba osobitosť tejto hudobnej formácie.(14.1.2018)

• EdaS

Naprosto o ničem. A to AF i Reflektor miluju.(24.9.2015)

• Mimomisu

Ani zadarmo. Filmovy cviceni hipstera hipsterstejsiho, nez je sama kapela, kterou zboznuju. Filmarsky o nicem, vypoved o nicem, spatnej trip na LSD, strihac se zblaznil, zvukar taky (rozdil nekolika decibelu mezi mluvenou reci a hudbou). Jediny, co to mohlo trosku drzet pohromade byly pisnicky. Bohuzel, na ty se skoro nedostalo. Pouzit jen vokalni party na dokresleni "atmosfery" je sice fajn napad, ale ne 10x za hodku a pul. Ale utinat songy v nejlepsim naprosto nesmyslnym strihem je napresdrzku. Tohle se fakt nepovedlo, vina pada stejnou merou na "filmare" i kapelu. Tohle je fakt zbytecne daleko.(25.9.2015)

• kornflakeska

Rezisersky a strihove naprosto nevydarene. Filozoficka a symbolicka hloubka nebo snad prevedeni do transu, o kterou se Joseph asi snazil, se vubec nepovedly. Zustalo to spise ve "pseudo" az pozerske rovine, ktera vsak sama o sobe nedava zadny smysl. Pokud Arcade Fire a jejich posledni album Reflektor divak zna, nic noveho mu tento film nesdeli, pokud ne, pak to potencialniho zajemce odradi (coz by byla obrovska skoda, jelikoz AF jsou skutecne talentovani a jedinecni). Podivne psychedelicke rapid motaze stridajici se s kriklavymi zabery z festivalu na Haiti, (avsak o teto fascinujici zemi rikajici pramalo) nemaji zadne povznasejici vyzneni, nybrz po chvili zacinaji byt nudne az otravne. Ani jedna z pisnicek, kvuli nimz je film jakz takz koukatelny, resp. poslouchatelny, snad nedozni do konce, mnohe jsou utnute v polovine. Jedinemu skvelemu osobnimu momentu, kde Regine a Win zkouseji ruzne rytmy s haitskými bubeniky ve studiu, se take nedostalo moc prostoru na ukor reziserskych strihovych "experimentu". Aneb klasicky priklad, jak tvurce, ktery neumi rezirovat, dokaze, s prominutim, podelat i takovy skvost jako je Reflektor. Meli prizvat ke spolupraci radeji Spikea Jonze.(25.9.2015)