Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Recenze (405)

plakát

Kocour v botách: Poslední přání (2022) 

Za samotný film by to byly spíš silné, ale pořád jen 3 hvězdy. Ke čtvrté to ale posouvá samotná animace. Podobně jako u Spiderverse se i na tohle vyplatí koukat i kdyby jen kvůli zpracování.

plakát

Menu (2022) 

Jako jo, trochu to v druhe pulce rozpada, ale stejne jsem se bavil. Nehledal bych v tom zas takovou hloubku a myslim, ze se o to film zase tolik nesnazi. Minimalne jako jednohubka to funguje dobre a casem se klidne podivam i znova.

plakát

Víly z Inisherinu (2022) 

Billboardy pořád vedou a za nima asi i Bruggy, ale stejně mě McDonagh baví. I když tady toho není tolik co vyprávět, pořád je to svým hodně osobitým způsobem strhující.

plakát

Vánoční prázdniny (1989) 

Jako malej jsem to viděl mockrát, na VHS i v televizi. Teď, po hodně letech musím s hodnocením níž. nostalgie pořád funguje, ale těch opravdu fungujících vtipů tam není zdaleka tolik. 81% je samozřejmě moc

plakát

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série) 

Pokud si někdo po první sérii nebyl úplně jistej, tak druhá by dotyčného měla přesvědčit. Snad v každém ohledu lepší.

plakát

Bílý lotos (2021) (seriál) 

U první řady jsem se musel trochu nutit, u druhé už jsem věděl do čeho jdu, ale i tak mi přišla očividně silnější, hlavně dramaturgicky, docela to i odsýpalo nakonec. A samozřejmě silný závěr, takže celek zvědám na 4

plakát

Anděl smrti (1998) 

Tenhle film jsem měl ve své době hodně rád a teď po znovuzhlédnutí po asi patnácti letech je to stejné. Spoustu věcí jsem si nepamatoval, třeba to, že mě teď vlastně štvala přítomnost vypravěče dokládá kolik jsem ze snímku zapomněl. Ale pořád je to stejně slušně vystavěný a dost chytrý film na to, abych mu neubral ani hvězdu. Ano, někteří se tu ohánějí devadesátkovým klišé, jen bohužel zapomínají, že v té době to takové klišé nebylo, ale naopak spousta věcí působila svěže, než je začal žánr vykrádat.

plakát

Wednesday (2022) (seriál) 

Nakonec tomu ty 4 dám a není to vysloveně s odřenýma ušima, ale celou dobu mi přišlo, že by se mohlo jít o trochu víc nadřeň. Že bude Ortega skvělá jsem tušil už při oznámení castingu, ale stejně mi u ní ještě něco chybělo. Paradoxně mě herecky bavil mladší ansámbl, snad všichni dospělí měli tendence zbytečně přehrávat jako v původních filmech, kde to naprosto dávalo smysl - tady už ale o dost méně a žádny z režiserů je bohužel neudržel při zemi a trpí tím i celkové vyznění. Taky mě mrzel pomalý rozjezd prvních dvou dílů, ze kterých je cítit, že se jede jen na to, že zbytek bude lidi (teenagery) tak jako tak zajímat. Upřímně si nejsem jistý, že bych na to bez diváckých ohlasů vlastně koukal. Burton mě už nekolik let spíše odrazuje, než láká (bohužel), kritiky obecně vlastně byly taky jenom lehký nadprůměr. Metacritic to má za 66% a já to cítím dost podobně, ale jsem rád, že jsem to neminul a druhá série mě zajímá. Snad se to napříště usadí.

plakát

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film) 

To, co to mělo mít (a sám jsem to čekal asi úplně jinak) to mělo na výbornou. Proto těch 5 hvězd, rozhodně to bylo to, co jsem dneska potřeboval.

plakát

Yellowjackets (2021) (seriál) 

Fajn, ale po první serii to mohlo byt lepsi. Hra na tajemno bez nejakych zasadnich odhalenich hodne smrdi Lostem. Ale nenudil jsem se a potencial je jasny. Predstava tvurcu o peti seriich je pri tomhle pojeti dost desiva, ale treba se trosku chytnou za nos a pritlaci ve vypraveni na pilu.

Ovládací panel
11 bodů