Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers

Dokumentární

USA, 2018, 97 min

Byť jsem nikdy nevěřil ve vděčný ufounský konspi(s)račky, pustil jsem si tady to čistě se zájmem o celý ten nevadský kulturní fenomén kolem mimozemšťanských technologií a Area 51. Vyklubal se z toho přímo portrét známého leakera Boba Lazara, kterého se autor snaží přiblížit, neboť "kdo Boba nezná, je lehký označit ho jen za lháře a sráče..." Forma je místy (nepřekvapivě) prazvláštní, díváme na střihy archivních záběrů a různý tripový animace, celé ve věř-nevěř stylu, korunkou je pseudo-filozofický text čtený od Mickeyho Rourkea. Ale nějak to pořád funguje a baví, jako taková alternativa v dobré tradici CHARIOTS OF THE GODS. P.S.(9.4.2019)

• oveckaoa

Jako dokument to není špatný, ale mě osobně vadí, že je to hodně odborné (radši to mohlo být stylem, že mohly třeba hledat ty lidi co s ním dělaly nebo mohl jít do té práce kde údajně byl a oni tvrdí opak a mluvit tam s nějakým šéfem třeba, že by se znaly atd) takže pokud nejste někdo kdo je vědec případně se orientuje v té tématice asi Vás to taky neosloví. Dále se nabízí otázka, že pokud měl ten prvek proč ho nějak neposlal někomu pro posouzení klidně i do zahraničí a bylo by to vyřešené. Jinak komentář Mickeyho Rourka úplně zbytečný přijde mě, že je tam jen kvůli tomu, aby nalákaly na ten dokument více lidí podobně jako u toho dokumentu s Dicapriem. Do hlavního času v tv bych to radši nedával mám obavu, že většina lidí by to taky nepochopila o čem se tam mluví. 40 procent za téma(29.12.2018)

• wesker

Pro konspirátory téma jak bič. Natočeno takovým zvláštním občas nezáživným stylem. Ovšem pokud se člověk zamyslí nad tím,že ten člověk by mohl mluvit pravdu,tak mám husí kůži z toho co je možná veřejnosti a vědecké obci zatajováno. Těžko soudit , bez jediného důkazu,veškerá svědectví stojí a padají na tvrzení jediného člověka.(29.12.2018)

Příběh Boba Lazara je bez ohledu na to, jestli mu věříte, nebo ne, fascinující. Důvěryhodněji působícího člověka byste asi těžko hledali - má vzdělání, odbornost, na mnoho svých tvrzení dokonce i důkazy. A přece je zatěžko přijmout jeho příběh jako pravdu. Znamenalo by to totiž úplné přepólování našeho humanocentrického vědomí, kterým si rámujeme základní myšlenky o nás, našich životech jako jedince i celé společnosti. Pro přijmutí takových tvrzení je ale třeba více důkazů, neunáhlovat se, byť vstříc natolik racionálnímu a logicky koherentnímu projevu... Co ale filmu sráží vaz, je prakticky všechno, co není statická kamera na Boba Lazara. Jeremy Corbell z toho udělal trochu psychedelickou frašku plnou konstruovaného napětí, jehož se snaží docílit hovory s novinářem Georgem Knappem, který Lazarův příběh před třiceti lety "objevil", a který to vypráví jak kdyby uváděl epizodu Věřte, nevěřte. Plno zajímavých informací je tam navíc pouze nakousnuto a pak bez jediného komentáře překročeno. Trnovou korunu dokumentu nasazuje narace Mickeyho Rourka, z jehož projevu bylo patrné, že polovinu těch slov vyslovil v životě poprvé. Není divu, byla to výrazová slátanina, která akorát nepříjemně ohýbala gravitaci kolem jádra filmu. Pokud vás zajímá příběh Boba Lazara, koukněte raději na epizodu #1315 podcastu Joe Rogana.(30.6.2019)

Souhlasím s tím, že to je opravdu zajímavé téma a jakmile mluví Robert Lazar, tak i neuvěřitelně poutavý. Ten člověk evidentně vědě rozumí a mě si na svojí stranu získal. Je ale taky pravda, že Corbell je příšernej scénárista, hroznej režisér, neschopnej kameraman a ještě k tomu se na něj jako na herce ošklivě kouká. Pokud ale máte spíš zájem o téma než o filmovou tvorbu, tak ten hňup natočil ještě Hunt for the Skinwalker.(9.7.2019)