Reklama

Reklama

Monetovy lekníny - magie vody a světla

  • Itálie Le ninfee di Monet - Un incantesimo di acqua e luce (více)
Dokumentární
Itálie, 2018, 90 min

Obsahy(1)

Fascinující putování po mistrovských dílech Claudea Moneta přináší snímek Monetovy lekníny - magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo a autor bestselleru „Mad Enchantment: Claude Monet and the Painting of the Water Lilies“. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

sportx 

všechny recenze uživatele

Perfektně netradičně podaný dokument. Je jasné že tento žánr si najde 2 tábory. Lidi co rádi koukají na dokumenty a akceptují nové myšlenky v dokumentárním žánru a lidi co mají rádi akční filmy s arnoldem a bohužel si spletli kino. Za mě dobrá podívaná, perfektní kamera a naprosto perfektně investovaný čas. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Trochu života do toho umírání! Kam se poděla energie, která z Monetovo díla srší? Umírající labuť, která nás dokumentem provází umrle motá dokola tři věty stylem, že by ji temperamentnější divák nejradši kopl do hlavy, pojetí opravdu děsné, ubíjející, nudné. Nechápu! A než se to aspoň nějak rozběhlo... Ufff. Výstava ve vídeňské Albertině byla TOP! Lidé stáli frontu i se zakoupenými vstupenkami v monetovském dešti za roh, po velkém schodišti dolů, kolem budovy, až za křižovatku, něco naprosto nenormálního, obrazy- ryzí oslava umění, tlačenici člověk ani neřešil a pak si pustím dokument, z něho lze vyzdvihnout známou, překrásnou květinovou zahradu a několik málo záběrů na obrazy. Povídání o Monetovi, pokud by se hodilo na papír a napsalo věcně, by vystačilo na deset vět, tedy to, co tady předvedli, ubohé zpracování. Divím se, že to prošlo. ()

Reklama

vzdyo111 odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle je vážně něco - jen velmi těžko si člověk může představit kýčovitější slátaninu. Průvodkyně Elisa kompletně na odstřel, stejně jako většina filmového štábu. Tvůrci chtěli evidentně vytvořit něco božsky poetického a originálního, ale je to propadák na celé čáře. ()

PP66 

všechny recenze uživatele

Moneta jsem viděl v d´Orsai a jeho lekníny zejména pak ve Vídni. Těším se na Oranžerii a putování po Seině :o) už aby nás pustili... Viděno přes Aerovod ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama