Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hra vznikla podle stejnojmenné reportážní knihy pokrokového západoněmeckého novináře k 10. výročí revolučního hnutí v Portugalsku. Byla odvysílána jen jednou.
Autor se osobně představuje na tiskové konferenci v Bonnu v roce 1976. Dokládá fakty svou šokující reportáž o připravovaném spiknutí generála Spinoly proti vládě lidového hnutí v Portugalsku. Wallraff se spolupracovnicí fotografkou pronikli až mezi portugalské spiklence a odhalili jejich kontakty s tehdejším kandidátem na funkci kancléře SRN F. J. Straussem. Vystupovali jako zástupci "jisté společnosti finančních a průmyslových kruhů SRN", jejímž programem byla podpora boje proti komunistické nákaze. Získali důvěru organizace jednoduchým prostředkem: nabízeli peníze a zbraně. Do průběhu tiskové konference se prolíná příběh Wallraffovy cesty severním Portugalskem, centrem Spinolova "Demokratického hnutí za osvobození Portugalska". (Česká televize)

(více)

Recenze (1)

Elden75 

všechny recenze uživatele

I zde se kromě několika scén odehrává vše v interiérech. Herců se v inscenaci objevilo daleko víc než je zde uvedený přehled. Hlavní postavu vytvořil Petr Štěpánek (novinář Wallraff) spolu s falešnou hraběnkou (Jana Gýrová). Oba pronikají až ke špičkám strany MDLP (Demokratické hnutí za osvobození Portugalska), která chce odstavit od moci komunisty (hlavně na jihu země) násilím. Opravdu věrohodný (až z něj šel strach) byl v uniformě jednoho z členů této strany Jiří Zahajský. ()

Reklama

Reklama