Flesh for Frankenstein

• USA Andy Warhol's Frankenstein (více)

Baron Frankenstein (Udo Kier) žije v incestním manželství se svojí sestrou, Baronkou Katrin (Monique van Vooren). Jejich děti s láskou stínají hlavy panenek s pomocí miniaturní gilotiny. Nikoho pak již nepřekvapí, že se hlava této povedené rodinky pokouší syntetizovat dvojici, ve které by byly uchovány ideály starověkého Řecka, přetrvávající částečně pouze u srbské rasy. Jeho touha je stejně tak germánská jako šílená. V tomto filmu se také staneme svědky realizace erotických možností nezhojeného masa, a to když se Frankenstein uspokojí se svým oblíbeným monstrem. Později tohoto „neosexuálního“ prvku využil i David Cronenberg ve svém legendárním filmu Crash. (Febiofest)

TERRORDROME

Perverzná variácia klasickej Frankensteinovskej látky, plná čriev, sexu a nekrofílie. Škoda že je to taká nuda. Už hláška Andy Warhol uvádza v úvodných titulkoch dávala tušiť že to celé bude nejaký avantgardný výmet a rozhodne to od úplného blábolu nemalo ďaleko. Frankenstein sa hrá s mŕtvolami, jeho stará sa nudí a tak si to rozdáva so sluhom. Vtipné bolo ako si Frankenstein vybral objekt na experiment podľa toho že klátil dve ženy naraz a tak si povedal že ten chlap musí mať bohovskú silu, čo následne vôbec nedávalo zmysel keďže z neho použil len hlavu. Barón ošuká ženskú mŕtvolu do stehov na bruchu, ona pri tom vyzerá že viac menej stále žije, pustí do nich ( má tam dve zlátané telá mužského a ženského pohlavia ) trochu prúdu a oni sa zmenia na stupídnych panákov čo poslúchajú rozkazy. Scéna kde sa Frankenstein rozčuluje že sa mužskému zombákovi nechce postaviť je vskutku fenomenálne mentálna. Keď to takto popisujem, znie to celkom ako sranda, ale to teda určite nebola. Herci až na Uda Kiera ako ulízaného Frankensteina ( ale s otrasným nemeckým prízvukom ) pôsobia že sú permanentne sfetovaný a duchom neprítomný a to vrátane tých dvoch detí. Alebo to hrali skutočný zombíci, ani tomu by som sa nedivil. Ostatne postavy v tomto filme sa vôbec ničomu nedivia, keď stará Frankensteinová uvidí že jej zmárovali milenca, ani brvou nehne a ide si zatrtkať so zombákom. No, nakoniec sa všetci vzájomne úžasne pozabíjajú, až som mal pocit že snáď pozerám Bláznivú Strelu či-čo. Pár pekných gore efektov ( odcvaknutie hlavy veľkými nožnicami, či prehrabávanie dutín ) neprebije všetku tú nepríčetnú feťácku brečku okolo. ()

JimiH

Bizarní kultovní film, který spojuje sny o dokonalé rase se zvláštními sexuálními choutkami a gotickyhororovou atmosférou. ()

GameboyNES

Úďo, to je napvosto nomálníí, šukat ségru, rozpitvaný mrtvolky či zombie :D Dokonce v téhle nádherné uchylárně hraje i Fantociho stará. Náramně jsem se pobavil. Slušné 4. ()

Svadbos odpad!

Nechutný film kempovej úrovne, s hojnosťou odrezaných hláv a rúk. Originálne bol film premietaný v 3-D. ()