Reklama

Reklama

Velký úklid s Marií Kondo

(TV pořad)
  • USA Tidying Up with Marie Kondo
Reality-TV
USA, 2019, 8x40 min

Tvůrci:

Marie Kondo

Scénář:

Marie Kondo

Účinkují:

Marie Kondo
(další profese)

Obsahy(1)

Světoznámá expertka na úklid Marie Kondo pomáhá svým klientům zbavit se doma nejrůznějšího haraburdí – a dát přednost radosti. (Netflix)

Recenze (13)

tragikomik 

všechny recenze uživatele

Jako ono je to strašná blbost, člověk jen žase, jací jsou ti amíci sběratelé harampádí a Marie Kondo vypadá s tím svým permanentním úsměvem poněkud strnule, a pak najednou otevřete šuplík, a začnete si věci třídit do krabiček a vyhazovat po letech objevené krámy, najednou vám vadí zapomenutá krabice na chodbě, o kterou tři čtvrtě roku zakopáváte, když jdete v noci po tmě na záchod, a nezbývá vám než uznat, že tato sympatická děvčice s věčně ustrnulým úsměvem má v ledasčem recht, předse no. ()

Andrew94 

všechny recenze uživatele

Ne že bych po zhlédnutí všech epizod zůstal z tohoto seriálu nějak odvařený, ale i já sám jsem byl překvapen, jak se mi zalíbil. V každé nové epizodě se seznámíme vždy s novou domácností, která se nachází v jiné situaci než ostatní. Jednou je to vdova, která se potřebuje zbavit věcí po zesnulém manželovi, jindy zase studenti s mnoha studijními materiály, pár se psy nebo rodina s dvěma malými dětmi. Díky tomu, že každá z těchto domácností má podle této své odlišné situace jiný majetek, se tak v každé epizodě dovíme tipy, jak třídit a organizovat věci, které si chceme nechat a které ne, a jak je ukládat, aby zabrali co nejméně místa vč. takových maličkostí jako jsou kravaty nebo papíry. Bohužel mi zde ale na druhou stranu chybělo více informací o tom, co pak dělat s věcmi, kterých se chceme zbavit. ()

Reklama

loliti 

všechny recenze uživatele

Podla Marii Kondo by sme mali ideálne vlastniť približne 30 kníh. Myslela tým, prečítané za posledné mesiace? Najoblúbenejšie z posledných týždňov? Či..? V skratke - No one needs that kind of negativity! Inak som nadšená a môj vrodený cit pre organizovanosť, poriadok a čistotu, postúpil o vyšší level. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Ultra sympatická Japonka provází hodně repetetivním pořadem, který ale přináší i několik užitečných tipů do reálného života, pokud ho chcete mít uspořádaný. Jen by možná bylo lepší natočit šest epizod, kdy by se každá zabývala jedním tématem (oblečení, knihy, komono atd.), než osm epizod, kde se jede pořád dokola kompletní schéma. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že rozruch způsobený touto show za oceán mě naprosto míjí. Nejspíš to bude tím, že jsem minimalista a s vytříděním věcí nemám problém. A nebo taky tím, že všechny epizody jedou podle totožného formátu, a tak se vám to velmi rychle okouká i když je jich jen osm. Jestli jsem si z toho něco odnesla (vyjma metody skládání), pak to, že Marie Kondo miluje krabičky. ()

Reklama

Reklama