poster

Pozor na gorilu

 • Itálie

  Attenti al gorilla

Komedie

Itálie, 2019, 90 min

Režie:

Luca Miniero

Scénář:

Luca Miniero
(další profese)
 • Olík
  **

  Gorila, která neštěkán, nekouše ani nic jiného. Takřka celorodinná „komedie“, která moc nepobaví, nezaujme...nevím, prostě nic. Jenom si tak požírá banány, sem tam se pokusí nadhodit nějaký vtípek a tlačí na rodinné hodnoty a zvířecí práva. Jestli si potřebujete nějak zkrátit dopoledne, tak snad raději běžte do Zoo pozorovat primáty, kteří nejsou vycpáni lidmi.(28.4.2020)

 • BOURQUE
  *

  Slabý pokus z Talianska o natočenie zábavnej a ľahkej „rodinnej“ komédii. Známy príbeh s klišé prvkami. Žiadne prekvapenie sa tu nekoná, možností postáv/charakterov a scén nie sú dostatočne využité. Nehovoriac o „hlavnej postave“ Pepe. P.S.: Mám otázku. Je možný len tak jednoducho nechať doma gorilu a on vám „nezdemoluje“ byt/izbu? Osobné hodnotenie: 56% (*) (1.5.2020)

 • woodsman
  *****

  taka slabsia komedia o gorile ktora zila v byte(31.10.2020)

 • Marze
  **

  Je to trochu podobné jednomu filmu z roku 1986 o komplikované přitažlivosti mezi mladou ženou z francouzské buržoazie a šimpanzem (Jean-Claude Carrière). Také Catherine Deneuve se zamilovala do svalnaté gorily ve snímku The Brand New Testament. A nyní natočil neapolský režisér rodinou komedii Pozor na gorilu s párem právníků Lorenzo a Emma (Frank Matano a Cristiana Capotondi). Gorila podivnou rodinu pozoruje se svýma moudrýma a plachýma očima. Hned v úvodu zazní filosofická věta "Není to člověk, který pochází z opice, ale opice je potomkem člověka". Je zde vidět terapeutický hodnotu zvířat. Film produkoval Wildside s Warner Bros. Itálie spoléhá na sympatie k Frankovi Matanovi, který je YouTuber a televizní osobnost (pořad Italia's Got Talent, který běžel čtyři roky). Jeho převlečení za gorilu ukazuje ochráncům zvířat, že žádnému zvířeti nebylo během natáčení způsobeno trauma.(25.4.2020)

 • brasek
  ****

  Nechápem. Film je dosť veľká kravina, ale mne to nejako neprekážalo a dokonca som sa viackrát dobre zasmial. Správne uletené, alebo som mal svoj deň na práve takýto film.(9.4.2020)