White Snake

• Čína Bai she: Yuan qi (více)
Animovaný / Romantický / Fantasy
Čína / USA, 2019, 95 min

Hadí démonka Xiao Bai disponující magickou silou se pokouší zastavit mocichtivého taoistu, který konzumuje hadí duše, aby neustále zvětšoval svou moc. Její mise má bohužel za následek ztrátu paměti. V malé vesničce lovců hadů ji nachází mladík A-Xuen a rozhodne se, že dívce pomůže získat zpět její vzpomínky a tím i její identitu. Netrvá dlouho a oba se do sebe zamilují. Každopádně tajemná dívka si postupně uvědomuje, že patří mezi hadí démony, jejichž soužití s lidmi je nemožné. A-Xuen však neztrácí naději a hledá způsob, jakým by jejich láska mohla fungovat, zatímco Xiao Bai musí dokončit svůj úkol. (P.V)

Trailer 1

Jeoffrey

Po vizuální stránce moc hezký film, příběhově trošku slabší a až příliš předvídatelný. Mělo to i jisté kouzlo, ale rozhodně mě to neokouzlilo tak, jak bych si přál a tak si říkám, že takových 7/10 je adekvátní. Samotný závěr mě trošku zklamal a zanechal s jedinou myšlenkou "Proč sakra čekala tak dlouho?". Ale ano, zajímavé a pěkné... ()

chelseaman22

Číňané dokazují, že vyjma corona viru dokáží světu prospět i něčím jiným, co nevyvolává nutkavou představu zemřít. Bravurní vizuál doplácí na fádní zápletku, která se nechce postavit do kontroverze, což jí však zcela zásadním způsobem ubírá na atraktivitě. 68 % Celosvětový příjem k 14. 2. 2020: $61,631,776, což je 5,38 násobek rozpočtu ()

FritoleXx

Jsem rád, že Čína dokáže zdatně konkurovat americké produkci co se 3D animace týče, neboť nějaký ten svěží vítr je občas potřeba. White Snake je sice poměrně obyčejná čínská legenda (a že jich ke zfilmování jistě mají mnoho!), nicméně i přes svou jednoduchost a předvídatelnost se na to stále dobře dívá, což podporuje i krásný audiovizuál včetně pěkných písniček. Slabším čtyřem hvězdám by dle mého vkusu ale pomohlo, kdyby se vztahu ústřední dvojice věnovala větší pozornost na úkor akčních scén. A teď zpětně si i uvědomuji, že jsem před pár lety viděl také hranou verzi, která se mi zdá se líbila, ač si ji už vůbec nepamatuji. :) ()

EvilPhoEniX

Vizuální nádhera! Animace hravě překonává Disney s Pixarem dohromady. Místy jsem měl chuť skočit do televize a prohlédnout si vše zblízka. Krajina, prostředí, obrazy vskutku působivé Povedla se i akce, kde se místo draků a lišek mlátí obří Hadi a vypadá to správně velkolepě. Jsem unešený, bavilo mě to. Jediné, co mě trochu u Čínských animáků vadí, že tu absentuje humor, ale jiné atributy to krásně vynahrazují. 8/10. ()

• V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)