Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mosley a jeho rodina stejně jako ostatní kozloni slouží lidem. Nikoho ale nezajímá, že kozloni jsou inteligentní bytosti, které mluví a používají jazyk jako lidé. Mosley tvrdě pracuje celé dny na farmě, kterou ovládá výbušný farmář Simon. Když se jednoho dne Mosley vrátí po práci do své stáje, přijde jeho syn Rue s tím, že v lesích našel něco úžasného. Společně objeví starodávnou jeskyni s malbami bytostí velice podobných kozloňům – chodí ale vzpřímeně a mají ruce. Mosley se rozhodne uprchnout z farmy a vydat se najít bájné Přímáky. Jen ti mu mohou pomoct osvobodit všechny kozloně, včetně jeho rodiny. Zlý farmář však za ním posílá svého lovce… (Fénix Distribution)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (14)

Bossi123 

všechny recenze uživatele

Kombinace Čína a Nový Zéland je hodně zajímavá a nečekaná. To, co však tvůrcům podařilo společným úsilím vytvořit, je naprosto úchvatné. Příběh je velmi jednoduchý - kozloni, podivná, inteligentní stvoření slouží lidem. Mosley, jeden z nich se s vydává pátrat své předky, tzv. Přímáky. Cestou ho čeká nejedno překvapení a nebezpečí. I přes jednoduchost je příběh docela originální. Animace je opravdu povedená. Snímek poukazuje na některá současná témata a je občas má až filosofický nádech. Jen mi trochu vadil koncept, že všichni lidé jsou zlí a bez dobrých emocí a všichni kozloni jsou hodní. ()

BlondJames 

všechny recenze uživatele

Nádherná  a velmi zajímavá pohádka, pohladí na duši i na srdci.Jen musím opravit uživatele *rakovník* -nepřišli s tím Číňané ale Kirby Atkins, který je z Nového Zélandu.Filmy z NZ miluji, jsou velmi hluboké, emocionální a expresivní, stejně tak je tomu i o Mosleyho .Akorát se mi nelíbí české pojmenování kozloni, vždyť je to blíž k oslovi, volovi a slonovi..A myslím, že by si v překladu zasloužili vlastní název Thoriphants, to přečte přece snad každý ne?Každopádně na lepší konec si nejspíš budeme muset počkat dalších dvacet let, neboť tak dlouho Mosley vznikal:) ()

Reklama

imaginer21 

všechny recenze uživatele

Spíš pohádka pro dospělé, animace je tu jen mostem k dětskému publiku. Chybí mi nějaké katarznější vyznění ve prospěch celého druhu kozloňů na úkor lidských otrokářů, i když závěrečný záběr vlastně hodně plní (konec devoluce vzpřímených kozloňů). Čekal jsem i nějakou komplexnější satisfakci od lidských postav, ale jejich pozice v příběhu plnila roli pouhého zobrazení hnusu naší povahy. Originalitou i vyzněním však příběh sahá vysoko, může se právěm řadit svou kvalitou ke kouskům jako Coco nebo Vzhůru do oblak, jen není zdaleka tak hravý a nenajde se v něm tolik zapamatovatelného. I tak animované překvapení roku. ()

Khalia 

všechny recenze uživatele

Animák z koprodukce Číny a Nového Zélandu, který svým námětem předčí kdejakou Pixarovku. Příběh, který se vyvíjel a tvořil v horizontu více než 20 let, zpočátku jako překrásné skicy a nevinná hra mezi otcem a dcerou. Mimo pěknou mnohovrstevnatou pohádku o vyvázání z otroctví  mi to připadá jako úžasná metafora toho, co se děje uvnitř člověka, který se chce osvobodit ze stínů svého rodu a snaží se v něm, i přes počáteční zášť a odpor, najít naději. Najít to místo, kde se stala chyba, pochopit a pak opravit. Což někdy dost bolí. A že svoboda nikdy nepřichází zvnějšku, ale zevnitř, z našich vědomých rozhodnutí a změny pohledu na svět. Z tohoto pohledu považuju pracovní název filmu „Beast of Burden“ mnohem adekvátnější, i když možná pro širokou veřejnost ne tak atraktivní. :) Proč má smysl film vidět: 1)  Věřím, že v mém prokletí je zároveň požehnání 2) Prožil jsem ztrátu (sebe?) a učím se chodit znova vzpřímeně 3) Mám pocit, že světlušky jsou archanděl Michael 4) Cítím zodpovědnost za svoje předky i potomky zároveň 5) Mám rád svoje ruce ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Nadčasové dobrodružství pro děti i pro dospělé, neboť vypráví o otroctví - a o svobodě. Námět je originální, animace zdařilá, zápletka dobrodružná - a ponaučení přínosné Jen jedna docela zásadní myšlenka mi vrtá hlavou: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Přece nešlo ... nebo jinak - přece by NEMĚLO jít jen o jednu rodinu. Čekala jsem jakýsi globálnější dopad Mosleyho výpravy ... na otroky - i na otrokáře. Krom toho - když se na věc podíváte z ryze praktického hlediska ... mohly snad dvě děti - nadto sourozenci (!) spasit vymírající druh ? Slabší 4* ... za ne zcela uspokojivě vyřešený - vlastně spíš za zcela neuspokojivě vyřešený závěr. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Je to prvá oficiálna koprodukcia medzi Novým Zélandom a Čínou. (Grezocrusk)

Reklama

Reklama