Stroj jménem Arnold

(TV film)
  • Francie La Fabrique d'Arnold Schwarzenegger (více)

Kulturista, herec a politik — tím vším byl urostlý Rakušan Arnold Schwarzenegger rád... Lze asi bez nadsázky tvrdit, že jméno Arnold Schwarzenegger zná celý svět a zdaleka ne jen okruhy filmových či sportovních fanoušků. Představitel akčních hrdinů se železnými svaly se zdá být věčně mladý. Mnoho těch, kteří obdivují jeho mužnou sílu, ale netuší, že tento „stroj“ se narodil pouhých osm let po skončení druhé světové války! Podle jeho životního příběhu určitě jednou vznikne velmi dojemný životopisný snímek. Bude pojednávat o chudém rakouském chlapci, který vyrůstal v domě bez elektřiny a tekoucí vody, ale byl neuvěřitelně houževnatý a cílevědomý. Stal se mistrem světa v kulturistice, začal hrát ve filmech, zazářil v největších hollywoodských trhácích a ve svých šestapadesáti letech se stal guvernérem Kalifornie. Prožil více vzestupů než pádů, ale pokud pády přišly, příjemné nebyly. Počítat k nim musíme krach manželství s bohatou, krásnou a vlivnou příslušnicí klanu Kennedyů Marií Shriverovou i závažné potíže se srdcem. Ale do doby, než takový výpravný film vznikne, musí se diváci „spokojit“ s dnešním dokumentem. (Česká televize)

subic

Dokument by měl mít spíš tak 3 hodiny, aby v kostce popsal život a kariéru Arnolda. Takže tu pochopitelně není ani zmínka o nadužívání podpůrných látek, ani o tom, jak ztratil na objemech hlavně jako guvernér, protože prostě jako propagátor cvičení sám na to sral, aby se pak zase dostával do formy kvůli dalším filmovým rolím. 7/10 ()

Mamutol

Arnold je ikona. Jeho VHS kazety hned vedle kazet se Stallonem byly v poličce na prvním místě. Ode mě má plnou palbu za 5. Ať si mele kdo chce, co chce ... ()

koza3

Arnold je borec, ale netuším proč se tenhle dokument snaží nějak dementovat nebo zkoumat, zda je to pravda. Ta vážná hudba a zpochybňující otázky mi tam moc neseděly. Jako dokument tedy průměrné, škoda, že tam nedaly nějaké perličky z natáčení nebo příklady čeho se mu podařilo dosáhnout během své funkce guvernéra. ()

buchannon

Ano, je to nejznámější kulturista planety, ano, je to největší akční hrdina všech dob, a ne, nechtěl bych mít jeho postavu, to se radši spokojím s mojí držkou I. kategorie. Jestli vůbec někdo čte sem tam nějaký můj komentář, tak zaznamenal moji neaktivitu. Je to proto, že filmy mě tak nějak přestaly bavit, už nedokážu žádný dokoukat do konce, mnohem radši teď sleduji sportovní kanály, kvůli kterým jsem si pořídil IPTV od jistého nejmenovaného operátora. Pořídil jsem si ji jednoduše proto, že na ČT sport většinou dávají ouplný h...., buď je tam jezdectví, golf, mažoretkový sport nebo požární sport a to rozhodně není nic pro mě, když to napíšu hodně slušně. Ještě zkouknu filmy, které mám na DVD a které jsem skoro patnáct let neviděl, ty jediné mě budou bavit. Tak to je prozatím vše. ()