Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JanniV odpad!

Nechci opakovat to, co tu řekli jiní, jen dodám, že by si měla, promiňte mi ten výraz, režisérka pořádně za*šu*kat a aspoň několikrát. Potom by s ní snad přestalo třískat zastydlý staropanenství říznutý pubertou a začala by svůj talent používat místo feministických blábolů na pořádný filmy. Panenko skákavá, ještě, že jsem měl možnost to vidět (prý skvělý umělecký film, kopl bych toho kámoše kamsi za tu ukrutnou kravinu) dřív, než mě, nedejbože, napadlo si to koupit. Bůra ve výprodeji by bylo mooooooc!!!!! Čert aby ty pseudointelektuály vzal!!!! :D ()

Vlad

Po sérii filmov obdobného zamerania ako Shame, Sex a Lucia, Lie with me, Nymfomanka I,II a.d., mi už Romanca X nepripadala kontroverzne a poronograficky. Sexualita je vo filme vykreslená decentne a veľmi realisticky, za čo chválim. Tak do polovice film ešte vhodne dopĺňa filozofujúci rozprávač, ale neskôr už je toho filozofovania až príliš a film tým trpí. Dej prešľapuje hodnú chvíľu na mieste a potom to chce náhle záver všetko dobehnúť, ale na mňa to pôsobilo totálne prepálene, čo je škoda. Nebyť toho, dal by som o hviezdu viac. 60% ()

silverscreen

Nic extra umeleckého na Romanci X nebylo, film bych řekl že je celkem ze života :) Bohužel se nepovedl konec, který příběhu podle mého neseděl a tak dávám tři hvězdy. Jinak to že hlavní roli ztvárnila pornohvězda nebylo vůbec poznat - pokud má neherec(čka) nadání může zahrát i hlavní roli. ()