Reklama

Reklama

Karl Lagerfeld, osamělý král

(TV film)
  • Francie Karl Lagerfeld, un roi seul (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2008, 52 min

Obsahy(1)

Světoobčan, jehož jedni milovali a druzí nenáviděli, kultovní osobnost světové módy... Je známo, že módní návrháři kolem sebe rádi vytvářejí atmosféru záhadnosti a tajuplnosti. Karl Lagerfeld nebyl výjimkou. Dohady například panují hned kolem data jeho narození. Narodil se roku 1933 nebo 1938? A podle toho vypadaly i nekrology, když před nedávnem zemřel. Některé časopisy uvádí za křížkem číslici 85, jiné (byť jsou v menšině) pak 80. Hlavní návrhář takových módních domů jako Chloe, Fendi či Chanel proslul nejen svými výtvarnými schopnostmi, ale také ostře formulovanými postoji a názory, které ne vždy splývají s hlavním proudem. Ano, Lagerfeld byl „ten“, který řekl o fenomenální zpěvačce Adele, že je tlustá, ten, který napadl hnutí MeeToo, ten, který oblékal Madonnu a nebál se navrhovat ani konfekci pro řetězce. Dnešní dokument nám ho přiblíží jako přemýšlivého člověka, dozvíme se mnoho zajímavého mimo jiné o jeho dětství či o jeho postoji k německé kolektivní vině a holokaustu. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

spygirl 

všechny recenze uživatele

"Nebudu těm pisálkům vykládat žádný osobní příběh, aby ho pak překroutili a mohli si vymýšlet nesmysly. Pro mě jsou to podprůměrní lidé." ()

PAVLIS 

všechny recenze uživatele

Dokument pro ty, co už Karlův životopis prakticky znají a zajímá je jeho vlastní pohled na sebe a svou práci. Některé jeho výroky jsem totiž pochopil až po pročtení encyklopedie. Také dokument, který většinu času nechá mluvit pouze Karla. Jen občas se objeví krátký doplňující komentář. A to mi nestačí... Mimochodem v dětství matka Karla nechtěně naučila vyjádřit se dřív, než stihla odejít z místnosti, takže je docela náročné pobrat všechny jeho myšlenky vzhledem k rychlosti mluvy. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Roztříštěný dokument o módním vůdci, kde se řeší jeho dětství a pohled na módu poněkud legračním způsobem, protože se tomu dává vážnost téměř filozofických otázek po smyslu života. I tak se ale chaotické rozhovory mění v jednoznačnou výpověď a portrét muže, jehož poměrně dost výstřední a necitlivá maminka se na něm podepsala silou pěsti vražené do sněhu. Vzhledem k tomu, jak Lagerfeld nerad mluvil o sobě, rád mystifikoval a vždy udržoval pečlivou (a zároveň velmi prodejnou) masku, si můžeme jen domýšlet, do jaké míry je i tohle jeho záměrná stylizace. SHRNUTÍ: Workoholický magor, který uměl prodat šaty a dokázal je – většinou – i hezky navrhnout. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Vhled do hlavy Karla. Od začátku byl jinde. Na nějaké komplexnější hodnocení jeho osoby to nestačí. 67%. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama