Krajní meze - Série 7 (2001) (série)

Paralelní svět (S07E10)

(epizoda)

Doktorka Anya Kenway (Joanna Going) na pozvání svého bývalého spolužáka ze studií doktora Davida LaSalleho (Geraint Wyn Davies) míří do laboratoře v Burkmeeru. Během práce se seznámí s geniálním studentem Royem Evereznakem (Haig Sutherland). Předmětem jejího výzkumu má být objekt, pracovně nazvaný MZR28 neboli „Saša“. Tento organismus, který jen vzdáleně připomíná člověka, je ve skutečnosti lidský mutant postižený havárií černobylské jaderné elektrárny. Ačkoliv si výzkumníci myslí, že Saša nereaguje na vnější podněty, Roy si myslí opak a výzkum na něm chce překazit. Sama dr. Kenwayová se díky své smrtelné nemoci přesvědčí o tom, že Saša dokáže mnohem více, než na co jeho tělo vypadá. (A.L.E.S.)

Honza2211

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů celé 7. série! Dal jsem plný počet hvězdiček z ohledem na průměrné hodnocení. Mělo to vynikající nápad, myšlenku a zároveň určitou lidskost i napětí. Líbila se mi myšlenka propojení paralelních odlišných realit. Jedna měla za následek horor a vědecký průzkum na jedné straně a na straně druhé (kterou jsme ani neviděli, ale byla klíčová pro celý příběh) to bylo celé zvýrazněno příjemným "happy endem" a osvobození uvězněné duše (což je SPOILER tak bacha!) - ti, kteří to už viděli snad prominou. Zároveň to mělo i určitou duchovnost. Na konci bylo jasně vidět jakmile se přijde na kloub v čem je problém pomůže to oběma stranám. Nějak to sedlo i na dnešní šílenou dobu. Přijdeme i my v čem je problém naši nerovnováhy? ()