Sympathy for the Devil: Revisiting Psycho II

Režie:

Dave James

Scénář:

Dave James

Tom Holland, Anthony Perkins (a.z.), Richard Franklin (a.z.), Alfred Hitchcock (a.z.)

PKD

3.5 Proč ne plný počet (o kterém jsem byl po objevení tohoto přesvědčen, že bude a brutálně se mýlil, jak to tak v podobných př. bývá) u dokumentu o mém totálně oblíbeném filmu? Inu proto, že prvních 15min. strávíte žblepty o 1.filmu a Edu Geinovi o kterém filmový znalec ví již dávno víc, než je zde. Dále proto, že o samotném Psychu II se dovíte (když jste si možná záměrně o něm nikdy nic moc nezjišťovali, což je sice u mě divné, leč je to tak) docela minimum, byť i to málo je fascinující. A teď klady či spíše zajímavosti, většina scén z II až IV jsou čb, aby ladily s orig. což je roztomilé, ovšem dle mého zbytečné až možná chorobné lpění na 1.filmu. Jasně, bez něj by ty pokr. nebyly, ale i tak. Takže ty 4 jsou za komentář od Toma Hollanda, info že Tarantino to má s II stejně jako já, Perkinsova žaloba ohledně III a že režisér Franklin byl Hitchcockovým studentem a přítomen na place u Psycha + samoz. několik dalších i vizuálních  špíčků.;-) Pro maniaky do tohoto filmu, povinnost. Pro ostatní zřejmě poněkud zbytečné nůďo. ()