L'homme que j'aime (TV film)

Francie, 1997, 87 min

Stéphane Giusti

Jacques Bouquin

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Jsem už unavená stejnými náměty jako jsou AIDS a gayové. Přesto přiznávám, film je natočen tak, že mi nedovolil od něj odejít. Velmi jednoduše a lidsky.(4.2.2015)

Je několik způsobů, jak se na film dívat. Martin je živá voda, takové lidi jsem nikdy neměl rád, takže mám od začátku trochu problém nejen s hlavní postavou, ale i s poměrně dietním a úsporným stylem vyprávění. Není to hravé, není to hluboké - je to stroze praktické. Což neznamená, že to je na škodu... Takže ten "problém" ale nebyl natolik zásadní, abych film vypnul - zvědavost, co se bude dít dál, byla silnější. Nakonec z toho mám celkem milý dojem, hlavně díky nádhernému prostředí Marseille a totálně sexy Lucovi, kterému to (nejen) v pruhovaném svetříku zatraceně sluší :).(22.2.2015)

Neobyčejně obyčejný film o lásce dvou kluků, z nichž jeden je smrtelně nemocný a druhý teprve postupně přichází na to, že je gay. Bezprostřední herecké výkony a nenápadná režie, chvílemi zapomínáte na to, že sledujete film, a nikoliv výseky z reálného života. FIlm se citlivě a velmi věrohodně dotýká témat uvědomování si sexuální orientace, lásky a smrti.(11.3.2008)

K tomuto filmu mám citový vztah, takže se neubráním zcela subjektivnímu hodnocení. Takže, co mě opravdu dostalo? Jízda na kole, hledání místa pohřbení, matka a konec. Víc neřeknu, raději se podívejte :-)(26.6.2008)