U2: PopMart Live From Mexico City

05. Even Better Than The Real Thing
06. Last Night On Earth
07. Until The End Of The World
08. New Year´s Day
09. Pride (In The Name Of Love)
10. I Still Haven’t Found What I’m Looking For
21. With Or Without You
22. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me
23. Mysterious Ways
24. One
25. Wake Up Dead Man (oficiální text distributora)

Grepak

Poucen s ostatnich koncertu U2 (elevation, go home, vertigo) jsem se mrkl i na tenhle a nechapave jsem ziral cozeto vlastne je? ale po Bonovem doskakani do Ringu (podium) a jeho zbesilem zpivani pisne MOFO uz sem se chatl do rytmu a sjel sem to tema mexikanama. Uplne neco jineho nez jsou posledni kousky od teto kapely. tenkrate to bylo s temi obchody Marty a tak! Skoda ze tu neni DO You Feel Loved ale jinac doporucuji! ()

Dupac

Já na tom Strahově před 25 lety byl, takže si rád zavzpomínám na to, jak se U2 naposledy snažili jít s dobou (než se o pár let později a s podstatně větším úspěchem pragmaticky vrátili ke starému zvuku). Elektronikou pulsující repertoár tehdy ne vždycky úplně ladil s povinnými koncertními položkami (asi proto z POPu na koncertě U2 dneska sotva něco uslyšíte), ale nikdo mi nevymluví, že ty písničky naživo fungovaly. K tomu do té doby nevídané megalomanské pódiové projekce, cool kostýmy (hlavně Edge v klobouku a s práskačem pod nosem je makabrózní), i ty muzikantské výkony se jeví jako podstatně méně nadopované softwarem zpod pódia než dneska. Hezký dokument doby. ()

Mikeo

K celému období vázajícího se k desce Pop i turné PopMart mám zvláštní vztah. I když jsem chyběl na Strahovském kopci v den mých šestých narozenin, 14.8. 1997, alespoň jsem vystoupení poslouchal z blízké pražské čtvrti Kavalírka a ono obrovské dunění ve mne zanechalo velký dojem. Když jsem poté sledoval koncert na VHS, nemohl jsem od toho spektáklu odtrhnout oči. A dodnes nemohu. I když osobně považuji za tvůrčí vrchol turné ZooTv z let 1992-1993, PopMart je ve svém rozsahu ještě předčil a jeho výhodou bylo, že narozdíl od ZooTv, soustředícího se na informační přetížení, PopMart se nesl v zábavnějším duchu, a je tedy i snáze stravitelný ve formě video záznamu. Setlist je jedním z mých nejoblíbenějších, jaký kdy U2 mívali, obzvláště oceňuji, že hráli Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me, pecku z Batman Forever, která je zároveň první písní jakou od U2 znám! :) Jediné co myslím, že koncertu ubírá na síle je samotná jeho lokace v Mexico City. Myslím, že dle mnoha dalších koncertů tohoto turné, které jsem měl tu možnost zhlédnout, by některé byly pro oficiální vydání vhodnější, jako např. z Evropy koncert v italském Reggio Emillia či, aby jsme zůstali v latinské Americe, pak koncerty ze Santiaga de Chille či Buenos Aires nemají chybu. ()