Sitcom

François Ozon

François Ozon

Yorick Le Saux

Éric Neveux

Taková příjemná Ozonovská úchylnost, na kterou se dobře kouká, pokud to člověk bere s nadhledem. Aspoň mě to bavilo i napodruhé, i když stále nechápu proč se to jmenuje Sitcom - i když ta rodinka opravdu není normální :-) Stále zůstávám u čtyřech hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]](30.5.2015)

• anniehall

Tak tohle je mé první velké zklamání z Ozonovy tvorby. Nebylo mi dopřáno pochopit téma filmu a odhalit nějakou myšlenku, která by celou tuhle story nějak vysvětlila či povýšila. Možná, že jsem ji jen neodhalil, možná, že ani nikdy neexistovala. Čert ví, Ozon ví... Formální stránka filmu, která staví na tématech a zvyklostech sitcomů, je odhalitelná, ale existenci filmu neospravedlňuje a parodií bych ho taky rozhodně nenazýval. Pro mě je tohle prostě šlápnutí vedle. A ještě k tomu do něčeho nepříliš vábného...(6.12.2010)

Pohled do soukromý jedné obyčejné nóbl francouzské rodinky. Jedna maličká krysa způsobí, že chce najednou každý prolomit nějaké společenské tabu. Ale může za to opravdu ubohý čtyřnohý miláček? Z celé téhle divné domácnosti je nejlepší matinka. A jediná scéna, která se odehrává mimo interiér, je ta úplně poslední a jedna z nejlepších. Opravdu to natočil Ozon?(21.5.2012)

Jeden ze starších Ozonových filmů, který - stejně jako jeho pozdější filmy - zpracovává téma sexuality s ozonovským humorem (krysa, dialogy, sny). Víc se mi líbí jeho novější filmy, kdy sexualita není tak otevřeným tématem, ale spíš se děje tak nějak pod povrchem. To však neubírá tomu, že herci jsou úžasní. Hlavně otec a matka. A krysa.(24.6.2012)

• claudel

Moje první a doufám, že poslední zklamání z Ozona. Ze začátku jsem si říkal, chápu, parodie a zesměšnění příšerných sitcomů, které zaplavují televize. Postupem času mě ale nadsázka začala připadat neúnosná a ubohá a ke konci už jsem se nudil a zlostně nadával, že můj oblíbený a mnou velmi obdivovaný režisér natočil něco takového. Milostná dramata a příběhy ze života mu sluší mnohem víc.(17.2.2010)