Epizody(4)

Historie nespoutaného hudebního žánru od jeho zrození až po současnost... Dokumentární cyklus Punk přináší historii tohoto hudebního i životního stylu. Jedním z výkonných producentů je výrazný představitel žánru Iggy Pop. Archivy bohatě naplněný cyklus obsáhne všechny období punku v Evropě i Americe a přináší rozhovory s největšími hvězdami. O své vzpomínky a zkušenosti se podělí třeba Marky Ramone, The Clash, Blondie, Michael Balzary, známý ze skupiny Red Hot Chili Peppers pod přezdívkou Flea, nebo sám Iggy Pop. (Česká televize)

Recenze uživatele gizi k tomuto seriálu (3)

Punk (2019)

Styl dokumentu jako přes kopírák všech podobných USA dokumentů posledních let, tj. nic moc - spousta "slavných" bývalých muzikantů, novinářů a manažerů vypráví, jak to tehdy bylo, to vše prokládané výbornou muzikou a historickými záběry. Pro fanoušky této hudby určitě výborné. 75%. Druhý díl mě chytil víc, na 85%. Po shlédnutí všech dílů musím konstatovat, že se jedná o výborné zmapování punku od počátků až do současnosti. Jen bych uvítal víc hudby, ukázek bylo málo a krátké. ()

Americká jízda (2019) (E03)

Přichází hard core, nářez jak prase. Ale nese s sebou hodně násilí a nebezpečí. 80%. ()

Jedeme dál (2019) (E04)

Poslední díl přináší přehled, kam se punk posunul až k současnosti. Stává se více komerčním ve smyslu mainstreamově úspěšným, ale stále je svým, i když prošel různými formami přes hard core, grunge apod. 80%. ()