Studentská těla

• USA Student Bodies (více)

Tato vražedná komedie je parodií hororů pro teenagery dovedená až do extrému. Křik v ní uslyšíme stejně často jako smích, jelikož šílený, ztěžka dýchající zabiják terorizuje Lamabskou střední školu řadou záhadných vražd. Každý je podezřelý a nikdo není před zábavnými dějovými zvraty a zamotanými zápletkami v bezpečí, neboť vrah si vybírá a zabíjí jen sexuálně aktivní páry. Když začne počet mrtvých narůstat, jedna ze studentek se pokusí záhadu vyřešit - místo toho však zjistí, že je sama podezřelá. Podaří se jí vyváznout ve zdraví, nebo se z ní stane další oběť? (Cinemax)

Alexandre

Raději bych hodnotil jen dvěmi hvězdami, ale jelikož je tohle snad jediný kousek 80. let ztvárňující parodii na horory, tak musím hvězdu přihodit. Není to špatné, několikrát jsem se opravdu zasmál. Vrahovo dýchání, roztleskávačky na pohřbu, telefonní hovory s vrahem, který mluví přes gumovou slepici, tančení s nafukovací pannou - to jsou prostě výjevy k popukání. Ale bohužel se tady také najdou úseky, které, jak již tady bylo řečeno, překračují hranici trapnosti. Především ty vraždy by mohly být lépe realizované, i když je to parodie. A nemyslím tím gore, ale přece jenom to nahánění s pytlem a čekání oběti na smrt je opravdu trochu mimo. Na druhou stranu je pravda, že jsme byli varování v malé vsuvce, že se většího násilí a nahoty nedočkáme, takže OK :-D No, asi tolik k mému pohledu na Student Bodies. Ztřeštěná osmdesátková horory parodující jednohubka, která určitě neurazí. ()

H3LLraiser

Bohužel poplatné době vzniku, ale i přes vtipný začátek až po konec kdy už filmu dochází šťáva zhruba od půlky, to nakone není tak špatné. Bohužel dalo by se říct pro mladší publikum vše viděno ve filmech jako Scary Movie, aspoň je vidět kde brali inspiraci. ()

Pan.Antonin

Pěkná hororová komedie, obzvlášť hned na začátku do toho šlápne pořádně zostra a připraví nám výbornou úvodní vraždu. Poté ji pomaličku dochází dech (byť vtipné je to pořád) a ten konec už moc komediální nebyl. Pozitiva však podle mě převažují, slušně jsem se pobavil a úvodní "výšlap do schodů" a "počítání mrtvol" mi zůstane v paměti dlouho. ()