Gekidžóban Hibike! Euphonium: Čikai no Finale

• Japonsko 劇場版 響け!ユーフォニアム 誓いのフィナーレ (více)

Koncertná kapela školy Kitauji po minuloročných úspechoch sa musí vysporiadať s odchodom tretiakov a ich miesto zaujmú nové talenty. Predstavitelia kapely sa znova rozhodnú mieriť na tie najvyššie priečky a s tým prichádza aj tlak na všetkých členov kapely. Žiaci prvého ročníka sa pokúsia zaradiť do zabehnutého kolektívu, ale nebudú to mať jednoduché, aj preto, lebo medzi niektorými členmi kapely nie sú práve najlepšie vzťahy. Kumiko, už ako druháčka, sa pokúsi vzťahy zlepšiť a tiež dostať školu čo najďalej, čo sa týka súťaží. (Hees)

dudo24

Ach. Nemalo to žiadnu dušu. Nenazval by som to ani priamym pokračovaním seriálu. Napriek tomu, že veľa starých postáv ostalo, chýbala nadväznosť na ich osobné príbehy a vzťahy. K novým dejovým linkám sme sa dostali len veľmi povrchne, pretože nebola šanca zmysluplne rozobrať v deväťdesiatich minútach sériové množstvo postáv a problémov na ktoré bolo treba v predošlých vydaniach vyše dvadsať epizód. Buď mali spraviť niečo ako stretávkový hudobný kemp, kde by ostalo pôvodné obsadenie, aby sme dostali pokope starú dobrú zostavu a nadviazali na predošlé udalosti. Alebo sa mali inšpirovať vynikajúcim Liz to Aoi Tori, vybrať si dve postavy a centrovať celý film okolo nich. Síce nie nudné, ale toto bolo len nezmyselné sklamanie. ()

Hees

Chikai no Finale nie je zlý film, treba si uvedomiť, že to v prvom rade úplne nemá na Hibike! Euphonium, alebo Season 2, ale ako pokračovanie to má svoj zmysel. Kumiko je v druhom ročníku a jej role sa postupne menia a je dobré vidieť to ako sa z niekoho, kto len počúval, musí postupne stať ten čo rozhoduje. Prváci trochu vadia to je holý fakt, hlavne preto, lebo tretiaci čo odišli boli naozaj vynikajúce charaktery a tu v tomto Chikai no Finale pôsobia prváci naozaj divne, proste divák sa musí adaptovať na to, že sa charaktery proste pomenili. Emotívne a vzťahové to stále je, ale nie úplne všetky emócie sa k divákovi dostanú v dostatočnej miere, ale to je môj subjektívny názor. Ináč dostaneme v týchto sto minútach vlastne úplne všetko, emócie, nových žiakov, vzťahové problémy, konkurz o to kto bude hrať s kapelou, dosť silné nezhody medzi žiakmi, cvičenie žiakov, vystúpenie a dokonca, aj konečný výsledok ako sa kapele darilo. Sto minút je na tieto všetky skutočnosti fakt málo, ale čo sa dá robiť, ono sa im to nejak s odretými ušami podarilo, aby sa to dalo sledovať a aby som si nepovedal, že to bola strata času a je to dôležité zrejme, aj, aby sme videli vývoj a lepšie si vychutnali Season 3. ()

Časové pásmo bylo změněno