Yellow Rose

• Slovensko Žltá ruža (festivalový název)
Trailer 1

Rose, filipínske dievča bez dokladov, sníva o tom, že jedného dňa opustí malé texaské mestečko a pôjde za svojím snom country hudobníčky. Keď jej matku odrazu zadržia imigračné orgány, jej svet sa zrúti. Rose je nútená čeliť novej realite a utiecť. Zanecháva za sebou jediný život, ktorý doteraz poznala. Vydáva sa na cestu sebapoznania a hľadá si nový domov v hlučnom svete texaského Austinu. (MFF Cinematik Piešťany)

Trailer 1

Aljak

Jedným slovom: Patetické! Prvotne zaujímavý základ o filipínskych imigrantoch sa razom mení na typický film o vychádzajúcej hudobnej hviezde, ktorá akoby zázrakom je po celý čas prehliadaná policajtmi (škoda, že jej mamka toľko šťastia nemala). Postava Rose vo mne vôbec nevyvolávala sympatie, práve naopak, dievčina mi prišla vzhľadom na svoj osud dosť rozmaznaná a urážlivá. A to mala fakt šťastie, že narazila na samých milých ľudí... Takže celkovo nič moc. Možno keby mám rád country, tak by ma to chytilo viac. Lenže nemám. ()

animario

Spojení country a sympatický mladý filipínky mi znělo fajn,country(a mladý filipínky)mám rád.Odpustil bych tomu i klišé příběh,kdyby byl podanej chytlavou formou,ale není.Emočně plochej,ke konci až nudnej,rádoby nezávislej film.Škoda,cover se mi líbil. ()

Arsenal83

Uplakané a uspievané. Dnes už pomaly každý týždeň vychádza film, kde sa vytiahne talent zo slabých pomerov a my sa pozeráme na opakované príbehy nových umelcov zo stoky. Niekto vie spievať, niekto vie tancovať, proste samé klišé. Tu vybrali málo sympatickú devu, ale o to nejde, ide o to, že polovica deja je spievaná, to už môžu rovno napísať k filmu, že je to muzikál. Celé je to predvídateľné, happyend zaručený a tak nejak ide o odvar „Zrodila sa hviezda“, no namiesto Lady Gaga je tu filipínska pubertiačka a namiesto Bradleyho Coopera nejaký country dedo. Po záverečných titulkoch si uvedomíte, že ste videli absolútne nevýnimočný film, ktorý vám nič nedal. ()