Malajsie, první polovina 19. století. Britský kolonizátor, šlechtic a domorodci zvaný bílý rádža sir Brooke se snaží co nejvíce ovládnout Malajské souostroví a zajistit v této oblasti bezpečí pro britské obchodní lodě, protože moře je plné povstalců, bojovníků za svobodu a pirátů. Úkol je to složitý, ale po pár letech bojů je na moři bezpečněji. Ale ne docela. Aby se Britové přestali bát o své lodě, musel by padnout ten nejnebezpečnější z pirátů. Sandokan, legenda Malajského moře, totiž angličanům zatápí ze všech nejvíc. Lidmi také zvaný Malajský tygr je postrachem britské obchodní společnosti. Ta pošle Brookovi na pomoc anglického důstojníka Williama, který má Brookovi pomoct. A to také udělá. Vymyslí na Sandokana lest a pokusí se ho lapit a zabít. (Krtek123)

Krtek123

Sandokan je filmová klasika plná napětí a samozřejmě moře. Sandokan je celkem sympaťák, Brooke taky a sir William taky celkem ujde. První díl mě bavil, stejně jako zbytek série a Viktor Preiss, jehož hlasem mluví Sandokan je prostě excelentní. ()