Lick the Star

Krátkometrážní / Drama

USA, 1998, 14 min

Lance Acord

Eric Zumbrunnen

Sofia Coppola již prvním krátkým snímkem ukazuje, že má smysl pro silné ženské hrdinky, což se bude v její následující tvorbě nadále opakovat. Stejně tak má smysl i pro určitou stylizaci, což je zde primárně dáno použitím černobílého schématu. Jinak se jedná o ukázku toho, že povinná četba může být skutečně nebezpečná. Nápad zajímavý výsledek přechytralý.(26.9.2014)

Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude.(20.12.2005)

Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube.(9.4.2011)

Náhodou to není vůbec špatné, na debut. A osobně se mi to líbilo víc než Ztraceno v překladu.(6.6.2007)