Lick the Star

USA, 1998, 14 min

Sofia Coppola

Sofia Coppola

Lance Acord

Sofia Coppola již prvním krátkým snímkem ukazuje, že má smysl pro silné ženské hrdinky, což se bude v její následující tvorbě nadále opakovat. Stejně tak má smysl i pro určitou stylizaci, což je zde primárně dáno použitím černobílého schématu. Jinak se jedná o ukázku toho, že povinná četba může být skutečně nebezpečná. Nápad zajímavý výsledek přechytralý.(26.9.2014)

Ja mám od Coppoly najradšej Virgin Suicides, takže toto mi hodne sadlo. Mohla by sa vrátiť k podobným témam. Herci prirodzení, soundtrack pecka. Linklater v sukni.(22.11.2020)

Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude.(20.12.2005)

Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube.(9.4.2011)