American Film Institute Salute to Alfred Hitchcock, The (TV pořad)

AFI Life Achievement Award: A Tribute to Alfred Hitchcock

The AFI Salute to Alfred Hitchcock

Dokumentární

USA, 1979, 100 min

Harrison Engle

Komentáře uživatelů k TV pořadu (4)

Příjemné rozloučení s mistrem napětí (banket se konal šest týdnů před jeho smrtí) s mnoha hvězdami v čele (nejvíce mi utkvěl v paměti Stewart či Truffaut). Sladkou třešničkou na dortu je Ingrid Bergman coby průvodkyně večerem, s jejímž názorem na pana režiséra se mohu jen ztotožnit. "He's an adorable genius."(25.5.2010)

Krásne odovzdanie (poslednej) pocty veľkému majstrovi, ktorý zomrel o rok neskôr. Hitchcock nestráca svoj humor, za čo ho všetci tak milujeme :) Krásny moment bol, keď nevedel, kto to je Sean Connery. On si to ako jediný dovoliť môže :)(20.7.2009)

Humor až do poslední životní stopy, to dokázal všem Alfred Hitchcock. Dojemné i po těch letech.(28.5.2012)

• dobbin

Americký filmový institut udělil Alfredu Hitchcockovi na samém sklonku jeho života cenu za celoživotní dílo. Hitch si i přes svůj vysoký věk a špatné zdraví zachoval svůj pověstný cynismus a osobitý smysl pro humor. "When a man is found guilty of murder and condemned to death, it always makes him feel much better to know it was done by a jury of his friends and neighbours with a help of an adequate attorney."(13.3.2009)