Šibalové

Polsko, 1962, 10 min

Roman Polanski

Roman Polanski

• Tomco

doba, ked som ulietaval na majstrovstve laurela a hardyho je uz davno prec.. toto sa nieslo v akomsi podobnom groteskovskom duchu, no postrada to akykolvek humor a vtip, napad.. nuda, ktora islo uplne mimo mna. neveril som, ze aj 10 minut sa moze zdat nekonecnych.(21.12.2007)

• kobejn

Ne, groteska a polanski, to nejde dohromady, polanski fakt neni chaplin.(30.9.2019)

• gjjm

Těžce surrealistická groteska o dvou mužích, kteří jezdí na sáňkách zasněženou krajinou. Sám film je naprosto dementní a nijak zvlášť se mi nelíbí (jako většina Polanského krátkých filmů), nicméně hudba ve mně dokázala vyvolat zhulený úsměv, proto aspoň ty dvě hvězdičky.(24.6.2009)

Savci jsou lehkou groteskní ztřeštěností se svárem a sněhovou pobídkou. Hlavní slovo má lidská lenost aneb střídavá péče vznešenějšího soucitu a přízemního simulování. V hlavních rolích svárlivých kamarádů zaujmou hašteřiví páni Henryk Kluba a Michal Zolnierkiewicz, ve vedlejší úloze vděčně bezděčného nálezce saní je mecenáš filmu Voytek Frykowski. Film Savci je rozvernou hravostí groteskního založení.(3.2.2020)

mým novým snem je hrát v potenciálnim remaku, natáčet grotesku na sněhu musí mít grády:)(15.1.2009)

• lubospoti

Tahle "groteska" mi moc vtipná nepřipadala, přestože má několik světlých momentů. Když už jsem u toho světla.. po temných obrazech přichází Polanski překvapivě s filmem plným zářivého sněhu.(28.4.2013)

Přesný překlad SAVCI.(10.11.2019)